Nekonečný bazén prináša do vášho domova skutočný nádych exkluzivity a luxusu, ako aj relaxáciu a zážitok z plávania. Čo však stojí nekonečný bazén? Ako sa konštruuje? A aké sú jeho hlavné výhody pre vás a vašu rodinu?

V nasledovnom článku vám odpovieme na všetky vaše otázky o nekonečných bazénoch, aby sme vám pomohli sa rozhodnúť, či je táto úžasná funkcia pre vás najvhodnejšia.

ČO JE NEKONEČNÝ BAZÉN?

Určite ste videli nekonečné bazény v reklamných materiáloch pre luxusné hotely po celom svete. Majú „miznúci okraj“, takže sa zdá, že voda pozdĺž jedného okraja bazénu klesá do prázdna.

To dáva zážitku z plávania úplne novú dimenziu. Miznúci okraj vám v bazéne dá pocit menšej obmedzenosti, takže ako budete plávať, cítite sa viac ako časť okolitej krajiny. Váš bazén bude ešte príjemnejším miestom na odpočinok. Navyše si môžete vychutnať zvuk jemne tečúcej jemný vody nad miznúcou hranou, čo zvyšuje efekt vášho bazéna pre relaxáciu.

Nekonečné „infinity“ bazény sú zvyčajne postavené na svahovitých miestach, čo z nich robí ideálne body pre pozorovanie nad okolitým priestorom. Či je to vidiecka scéna alebo panoráma mesta, poskytuje prekrásny výhľad počas slnečného dňa a osvetleného tisíckami svetiel v noci.

Infinity bazén:

Keďže nekonečné bazény sú tak úzko spájané s luxusom, prinášajú do vašej záhrady okamžitý nádych luxusu, takže váš bazén budú obdivovať všetci vaši známi. Táto mimoriadne neobvyklá a atraktívna dizajnová funkcia môže byť tiež skvelým lákadlom, keď sa snažíte dosiahnuť najvyššiu cenu svojho majetku pri jeho predaji.

Aké sú náklady na nekonečný bazén?

Mnoho majiteľov domov verí, že nekonečné bazény stojí príliš veľa nato, aby sa pustili do ich zriadení. Avšak stále viac majiteľov domov sa rozhoduje pre nekonečné bazény na vlastných pozemkoch, pretože poskytujú príjemné a relaxačné plávanie a sú jedinečne krásne z estetického hľadiska.

Je pravda, že nekonečné bazény nie sú lacné. Zahrnutie miznúcej hrany zvýši v priemere o 15 000 až 20 000 Eur celkovú cenu vášho bazénu. To znamená, že nekonečný bazén si vyžaduje značné počiatočné výdavky, kde samotný keramický bazén môže stáť od 40 000 do 70 000 eur, dokonca aj bez infinity funkcie.

Výhody tohto atraktívneho bazéna však budú trvať celý život a existuje veľa dobrých dôvodov, prečo nekonečný bazén stojí toľko:

1. Má špeciálne prispôsobený dizajn

Keramické bazény nie sú budované na mieru, a preto sú lacnejšie ako betónové bazény. Plášte bazénov sú predfabrikované v rôznych rozmeroch a veľkostiach, aby vyhovovali väčšine zákazníkov a umožnili ich jednoduchú prepravu a inštaláciu.

Avšak bazén s nekonečným okrajom vyžaduje špeciálne prispôsobenie konštrukcie krytu bazénu tak, aby mohla byť zahrnutá miznúca hrana. Keďže toto nie je súčasťou bežného výrobného procesu, pridáva sa k nákladom.

2. Vyžaduje rozšírené inštalačné práce

Inštalácia nekonečného bazéna je oveľa zložitejšia ako inštalácia bežného keramického bazéna. V priebehu procesu výstavby bazéna je potrebných značné množstvo dodatočných stavebných prác, aby sa zabezpečilo, že nekonečný bazén bude dostatočne pevný a dostatočne odolný. Typ a rozsah tejto práce bude závisieť od tvaru vášho pozemku a dizajnu, ktorý chcete pre svoj bazén.

Ak váš bazén musí byť inštalovaný čiastočne alebo úplne nad zemou, ako je to u väčšiny nekonečných bazénov, vyžaduje to iný konštrukčný proces, aby bazén získal silu a podporu, ktorú potrebuje. Compass Pools pre tieto účely vyvinula technológiu Maxi Rib. Exkluzívne pre bazény Compass, systém Maxi Rib dokáže podporiť keramický bazén, či už čiastočne alebo úplne nad zemou, a vytvoriť tak silnú podporu – podobnú štruktúre pod bazénom. Váš nekonečný bazén tak bude silný, bezpečný a odolný mnoho rokov do budúcnosti.

Technológia Maxi Rib umožňuje, aby nekonečné bazény boli postavené na veľkej väčšine miest, či už šikmých, plochých alebo vyvýšených. Vďaka tejto inovácii sa teraz vytvárajú nekonečné keramické bazény na mnohých miestach, kde by predtým to nebolo možné, alebo sa majitelia museli namiesto toho rozhodnúť pre oveľa nákladnejší betónový bazén.

3. Ide o dva bazény v jednom

Hlavným dôvodom, prečo sú nekonečné bazény tak drahé, je to, že dva bazény musia byť v rovnakom čase postavené na rovnakom mieste. Hlavný bazén, v ktorom plávate, má zmiznúci okraj, ale voda, ktorá klesne z tohto okraja, musí ísť inde. To je dôvod, prečo je iný menší bazén postavený na nižšej úrovni, ktorá zachytáva vodu, ktorá sa prelieva cez nekonečnú hranu.

Tento druhý bazén je úplne skrytý, takže ho nemôžete vidieť vôbec z hlavného bazéna, pretože je postavený pod hranicou nekonečna. Druhý bazén však musí udržať jednu tretinu vodnej kapacity hlavného bazéna, aby bol plne funkčný.

To spôsobuje, že proces výstavby nekonečného bazéna je časovo náročnejší a zložitý, čo si vyžaduje oveľa viac práce než proces inštalácie štandardného bazéna, keďže sú súčasne postavené dva bazény.

4. Je potrebný odborný inžinier

Každý projekt konštrukcie nekonečného bazéna vyžaduje odborného inžiniera na mieste. Tento inžinier je zodpovedný za návrh celého projektu, vrátane hydrauliky, podpory podkladu, dizajnu a úložnej kapacity.

To vám dáva istotu, že inštalácia nekonečného bazéna prebehla pod dohľadom odborníka v každej fáze, aby sa zabezpečilo, že všetko ide podľa plánu a váš hotový nekonečný bazén bude bezpečným a relaxačným prostredím pre kúpanie.

Scroll to Top