Kontakt+421 948 026 460

Inteligentné bazény: plavecké bazény kráčajúce s budúcnosťou

Domy sa stávajú stále múdrejšími. Udržiava krok s novými smart technológiami aj váš bazén?

V nasledovnom článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o inteligentných bazénoch.

Čo je inteligentný bazén?

Inteligentný bazén je rovnaký ako inteligentný dom. Moderné technológie a inovácie v oblasti plaveckého priemyslu umožnili, aby sa viac prvkov bazénu automatizovalo ako kedykoľvek predtým. To vám umožní tráviť menej času údržbou vášho bazéna a viac času si ho môžete vychutnať. Ak už vlastníte tradičný bazén, oceníte, aká výhoda to bude, pretože údržba bazéna môže byť časovo veľmi náročná.

Inteligentné bazény: plavecké bazény kráčajúce s budúcnosťou

Inteligentný bazén môže svietiť, ohrievať vodu a dokonca sa čistí sám a môže byť ovládaný jediným dotykom tlačidla na vašom smartphone, tablete alebo počítači. Je to veľmi pohodlné riešenie, vďaka ktorému váš bazén udržiava krok s budúcnosťou.

1. jednoducho sa prevádzkuje

Údržba bazénu je komplikovaná. Existuje toľko rôznych úloh, na ktoré treba myslieť – čistenie, osvetlenie, kúrenie a zabezpečenie toho, aby voda obsahovala správnu úroveň chlóru, aby bola bezpečná a zdravá.

Inteligentná technológia umožňuje všetky tieto procesy vykonať veľmi ľahko. Systémy ovládania bazénov môžete ovládať z aplikácie na vašom smartphone alebo tablete, takže sú všetky funkcie ľahko dostupné na jednom mieste a môžu byť ovládané na dosah ruky. To znamená, že nie je potrebné, aby ste sa postarali o čokoľvek ručne, alebo dokonca, aby ste predprogramovali niektorý z vašich bazénových systémov.

Ešte lepšie je, že inteligentný bazén je možné spravovať odkiaľkoľvek cez aplikáciu, takže môžete upraviť svoje nastavenia počas práce a váš bazén bude pripravený na to, aby ste sa dostali rovno do čistej vody, keď prídete domov.

2. Ušetrí vám čas

Nikto z nás naozaj nechce tráviť víkendy upratovaním a údržbou bazénov, keď si ich môžeme vychutnať s rodinou a priateľmi. Inteligentný bazén sa postará o mnoho časovo náročných prvkov údržby bazénov, čo samo o sebe ušetrí čas a problémy.

Takže inteligentný bazén nám poskytuje oveľa viac voľného času na to, aby sme si užili vodu a strávili v bazéne čas s tými, na ktorých nám najviac záleží.

3. Tiež môžete ušetriť peniaze

Mnoho majiteľov bazénov predpokladá, že modernizácia na inteligentný bazén bude príliš nákladná. Keďže sa však technologické riešenia stávajú rozšírenejšími, inteligentné bazény sú čoraz dostupnejšie, čo vám uľahčuje používanie najnovšej inteligentnej technológie vo vlastnom bazéne.

Inteligentný bazénový systém vám môže tiež pomôcť znížiť vaše účty za energie. Najnovšie systémy sú navrhnuté tak, aby boli energeticky účinnejšie ako ich predchodcovia. Navyše, pretože inteligentný bazén je možné ovládať z ľubovoľného miesta pomocou telefónu, môžete vypnúť svetlá alebo vykurovacie zariadenie na diaľku, ak si náhle uvedomíte, že ste ich nechali zapnuté. To nielen šetrí peniaze, ale je to oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu.

4. Môžu zvýšiť hodnotu vášho domova

Bazén je veľmi atraktívny doplnok k vášmu majetku a skvelý spôsob, ako zostať fit a zdravý. To je výhoda, keď sa snažíte predať svoj majetok, ale v týchto dňoch potenciálni kupujúci hľadajú viac ako toto; hľadajú domáce riešenia, ktoré využívajú všetky najnovšie technológie. Pravdepodobne budú chcieť inteligentný bazén, kde údržba nebude časovo náročná a nákladná.

Inteligentný bazén je najlepší spôsob, ako zaručiť zvýšenie hodnoty vášej nehnuteľnosti, pretože mnohé aspekty vlastníctva bazéna sú oveľa rýchlejšie, jednoduchšie a lacnejšie. Takto drží váš bazén krok s budúcnosťou a je zabezpečené, že používa technológiu, ktorá bude vhodná na účel na mnoho rokov.

Ktoré prvky bazéna môžu byť automatizované?

Mnoho riešení v bazéne môžu byť elegantné s najnovšou technológiou. V podstate, ak je systém v súčasnosti vopred naprogramovaný alebo musí byť obsluhovaný ručne, existuje veľká šanca, že môže byť automatizovaný.

Tu sú štyri hlavné oblasti, v ktorých inteligentná technológia môže mať skutočný prínos pre váš bazén:

1. Systém ovládania bazéna

Systém diaľkového riadenia bazénov dokáže ovládať všetky inteligentné aspekty vášho bazéna a zmeniť nastavenia jediným stlačením tlačidla.

Tento systém je možné spravovať prostredníctvom aplikácie na vašom smartfóne alebo tablete alebo ako softvérové ​​riešenie na prevzatie alebo webový ovládací panel v počítači. Môžete ho synchronizovať s inými inteligentnými domácimi riešeniami, ako je Google Home alebo Amazon Echo, čo vám ešte výhodnejšie zvládne mnoho rôznych aspektov vášho domova vrátane vášho bazéna z jedného miesta.

Vzdialené systémy riadenia bazénov sú navrhnuté tak, aby bolo oveľa jednoduchšie spravovať rôzne úlohy údržby vášho inteligentného bazéna, čo znateľne znižuje množstvo času a úsilia, ktoré je potrebné vykonať.

2. Automatizované bazénové čerpadlo

Aby váš bazén účinne fungoval, je nevyhnutné, aby sa voda v bazéne premiešavala čo najefektívnejšie. To zabezpečuje, že voda v bazéne si zachová konštantnú teplotu bez “studených škvŕn”, takže je pohodlná na plávanie. Takisto to udržuje vodu zdravú a hygienickú, čo sťažuje rastu rias a baktérií v bazéne.

Niektorí majitelia bazénov s tradičnými bazénovými čerpadlami sa zdráhajú nechať ich bežať dostatočne dlho, aby boli efektívne. Je to preto, že tradičná pumpa využíva veľa energie – od 1 600 do 2 000 wattov. Nie je to zlé len pre životné prostredie, ale tiež vás to stojí veľa peňazí.

Z tohto dôvodu má inštalácia moderného automatizovaného čerpadla zmysel. Využíva až o 85 percent menej energie ako tradičné čerpadlo, takže je oveľa bezpečnejšie a lacnejšie. Čerpadlo najvyššej kvality inteligentného bazéna je možné nechať bežať 24 hodín denne. Ak sa rozhodnete ho z nejakého dôvodu vypnúť, ľahko sa to dá zo vzdialeného miesta zapnúť pomocou vášho smartfónu.

3. Inteligentná aplikácia chlóru

Dôležitou súčasťou udržiavania vášho bazéna bezpečného a zdravého pre právanie je zabezpečenie toho, aby sa udržala správna hladinay chlóru vo vode. To je často časovo náročný proces, ktorý zahŕňa testovanie úrovne pH v bazéne a zabezpečenie rovnováhy chlóru.

Moderné inteligentné technológie znamenajú, že o tento proces sa už nemusíte starať. Inteligentná technológia dokáže sama otestovať hladinu pH vašej vody v bazéne a dodávať do bazénu presné množstvo potrebného chlóru, takže sa zachová konštantná a bezpečná úroveň.

Táto technológia môže byť ovládaná vzdialene zo zariadenia smartphone a nastavenia môžu byť prispôsobené vašim potrebám. To vám ušetrí problémy pri pravidelnom ručnom riadení hladiny chlóru v bazéne a dáva vám pokoj v tom, že máte čistý a zdravý bazén pre vás a vašu rodinu.

4. Samočistiaci systém

Čistenie bazénu je práca, ktorú nikto nemá rád. Je to časovo náročné a zahŕňa použitie veľkého množstva chemikálií, čo môže vyvolať obavy, najmä ak máte deti.

Inteligentný systém na čistenie bazénov rieši tieto problémy. Je to automatický systém, ktorý je vstavanný priamo do podlahy vášho bazénu. Používa systém trysiek, ktoré sú neviditeľné, keď sa nepoužívajú, takže neznižuje dizajn vášho bazéna.

Systém funguje tak, že chrlí prúd vody z podlahy bazénu, aby tlačil nečistoty smerom k odtoku bazénu. Čistenie bazéna zdola nahor zabezpečuje čistenie každej oblasti bazénu. Tradičné systémy na čistenie bazénov to nedokážu dosiahnuť, pretože cirkulujú iba vodu v hornej tretine bazéna. To ponecháva veľa miesta pod touto úrovňou, kde baktérie a riasy môžu ľahšie rásť a váš bazén už nebude bezpečným prostredím na plávanie.

Nie je to jediná výhoda inteligentného automatického systému na čistenie bazénov. Keďže voda cirkuluje oveľa efektívnejšie, používa menej energie a značne znižuje množstvo chemikálií potrebných na čistenie bazéna. Vďaka tomu je váš bazén lacnejší na prevádzku, lepší pre životné prostredie a bezpečnejší a zdravší pre každého, kto využíva bazén.

Navyše váš inteligentný bazén nevyžaduje žiadne ručné čistenie, takže vám ponecháva voľnosť na vychutnanie vody a stráviť kvalitný čas v bazéne s rodinou a priateľmi.

Čo hľadať v systéme inteligentného bazéna?

Celý zmysel inteligentného bazénu je, že váš bazén bude držať krok s budúcnosťou. Technológia musí byť trvalá, takže je nevyhnutné investovať do vysokokvalitného systému, ak chcete dosiahnuť skutočnú hodnotu za vaše peniaze.

Mala by ponúkať aplikácie pre zariadenia iOS aj pre zariadenia Android, takže môžete ľahko ovládať váš bazén. Softvér by mal byť veľmi intuitívny a užívateľsky prívetivý, čo vám umožní ľahko ho používať, aj keď nie ste veľkým fanúšikom technológie.

Navyše by mala ponúkať pravidelné bezplatné aktualizácie, ktoré sa dajú ľahko inštalovať, aby váš inteligentný bazén fungoval tak, ako by mal, a zabezpečiť, aby naďalej pracoval pre vás dlho do budúcnosti.

Ak už máte na svojom dvore inštalovaný tradičný bazén, môžete ho vylepšiť na inteligentný. Mnoho inteligentných riešení je možné pridať do existujúcich bazénov, čo vám uľahčí život a uvoľní vás, aby ste si užili bazén.

Ak by ste chceli získať viac informácií o inteligentnej technológii dostupnej pre váš bazén, kontaktujte nás.

Delfino.sk © 2020. Všetky práva vyhradené.