Fotovoltické systémy – šikmá strecha

Fotovoltaické systémy sa najlepšie inštalujú na šikmú strechu. Pri sklone strechy 30 stupňov je strešné riešenie tým najlepším rozhodnutím. Jednotlivé solárne moduly upevňujeme pomocou špeciálnych kovových konštrukcií.

Fotovoltické systémy – plochá strecha

Fotovoltické systémy je možné bez problémov umiestniť aj na plochú strechu. Na tento účel je postavená špeciálna spodná konštrukcia, na ktorú sú namontované jednotlivé moduly. Pri zarovnávaní sa berie do úvahy najlepší uhol sklonu. Inštalácia, údržba a opravy sú možné bez problémov.

Fotovoltaika pre súkromné ​​domácnosti

Ak chcete, aby váš fotovoltaický systém fungoval optimálne a fungoval čo najlepšie, určite sa oplatí nainštalovať úložisko. Prebytočná energia ide do nej na uskladnenie a dá sa využiť, keď nesvieti slnko.

S fotovoltaickým úložiskom pre nezávislosť od elektrickej siete

Ak sa rozhodnete pre fotovoltický systém s akumuláciou, výrazne zvýšite svoju nezávislosť od bežnej elektrickej siete. Pri výrobe vlastnej elektriny bude pre vás stále menej potrebné spotrebovať spoplatnenú elektrinu zo siete. Na pozadí porovnateľne nízkych nákladov na nákup a údržbu akumulátorov má ekonomický zmysel ponechať si vlastnú elektrinu a nepredávať ju do elektrickej siete za lacný peniaz.

Vyťažte zo svojho fotovoltaického systému maximum – so zásobníkom!

Okrem iného sa môže obzvlášť vyplatiť kúpa akumulátora, pretože elektrina sa vyrába nepretržite – aj keď nikto nie je doma a elektrina sa takmer nespotrebuje. Domácnosti vo všeobecnosti spotrebujú viac elektriny ráno a večer – teda v čase, keď systém vyrába najmenej elektriny. Tomuto problému sa však dá ľahko vyhnúť pomocou pamäte. Radi vám o tom povieme viac, neváhajte nás kontaktovať.

Scroll to Top