Kontakt+421 948 026 460

Ktorý bazén je lepší: betónový, alebo keramický?

…alebo ako nájsť najlepší bazén?

Pokiaľ sa rozhodujete o kúpe nového bazéna, zistíte, že niektorí stavitelia bazénov ponúkajú výber bazénov z betónu alebo tzv. keramické bazény. Zistenie, aký typ bazéna bude vyhovovať vašim potrebám, sa môže najskôr zdať skľučujúcim rozhodnutím. V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody obidvoch možností, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Pripravte sa, aby ste urobili prvý krok v hľadaní najlepšieho bazéna pre vás.

Aké sú vyhody keramických bazénov?

Hľadanie najlepšieho bazéna – keramický bazén

 • Rýchlo sa inštalujú: jedna skvelá vec pri keramických bazénoch spočíva v tom, že väčšina práce sa vykonáva v továrni skôr, ako váš bazén dorazí na miesto. Štandardná inštalácia môže byť zvyčajne dokončená za týždeň alebo dva, zatiaľ čo betónové bazény zvyčajne trvajú niekoľko týždňov, ak nie dokonca mesiacov.
 • Bazény zo sklenených vlákien majú vizuálne atraktívny povrch: Niektorí výrobcovia bazénov (vrátane Compass Pools) investovali veľa času a prostriedkov do vytvárania úžasných povrchov bazénov, ktoré naozaj umocňujú celkový vzhľad bazéna.
 • Ľahká údržba: hladký povrch gélovej vrstvy na keramickom bazéne umožňuje oveľa ľahšiu údržbu proti rastu rias a baktérií. Z tohto dôvodu sú keramické bazény jednoduchšie na čistenie a vo všeobecnosti menej nákladné (menej práce a menej chemikálií). To môže byť veľkým plusom vo vašom kontrolnom zozname “najlepší bazén pre mňa”.
 • Vyžaduje len veľmi malú prebiehajúcu starostlivosť: Na rozdiel od povrchových úprav bazénov by vysokokvalitné bazény zo sklenených vlákien nemali počas svojho života vyžadovať obnovu povrchu. Vo väčšine prípadov je všetko, čo je potrebné, základná starostlivosť v súlade s pokynmi výrobcu, aby boli v dobrom stave.
 • Keramické bazény sa javia “teplejšie”: Mnoho majiteľov bazénov, ktorí vlastnili oba typy bazénov vyhlásili, že keramické bazény majú vodu teplejšiu ako betónové. Pozrite sa na on-line fóra, kde viacerí užívatelia uvádzajú, že ich keramické bazény zohrievajú vodu rýchlejšie ako betónové a dlhodobo si udržiavajú teplo. Určite je to ďalší dôvod, prečo mnohí ľudia hlasujú za keramické bazény ako najlepšiu technológiu bazéna.
 • Karbón keramika je neuveriteľne odolný stavebný materiál: V súčasnosti väčšina výrobcov sklenených vlákien vyrába spoľahlivý výrobok a ponúka na ne dlhé záruky. Karbón keramika je veľmi tuhý materiál, čo znamená, že kvalitne vyrobené keramické bazény majú výhodu, že sú zároveň silné a flexibilné. Compass bazény ponúkajú zvýšenú pevnosť, odolnosť a chemickú odolnosť s patentovanou keramickou kompozitnou technológiou.

Aké sú nevýhody keramických bazénov?

 • Obmedzenia tvaru / veľkosti: Vzhľadom k tomu, že keramické bazény sú vyrábané na továrenskej forme, a nie na mieste, môžete si vybrať len z vopred určených tvarov, ktoré poskytujú rôzni výrobcovia. Veľkosti a tvary sú ďalej obmedzené (najmä v šírke) skutočnosťou, že musia byť prepravované po ceste. Najširší bazén dodávaný spoločnosťou Compass Pools má napríklad šírku 4,2 m. Ak si vyberiete tvar bazéna X-Trainer, máte napríklad 4 modely s rozmermi 4,2: 9,2, 9,4, 10,2 a 11,8. Napriek tomu vám ponúkame jedinečnú personalizačnú službu, ktorá umožňuje inštaláciu plaveckých bazénov, bazénových vstupov, ako aj mnohých ďalších technológií.

Aké sú výhody betónových bazénov?

 • Flexibilita s dizajnom: Jedným z priaznivých výhod je, že môžete vytvoriť betónový bazén, ktorý zodpovedá akémukoľvek tvaru alebo dizajnu, o ktorom ste snívali. A pretože betónové bazény sa vyrábajú priamo na mieste, váš staviteľ bazénov môže prispôsobiť váš dizajn presne tak, aby vyhovoval vašim stránkam.
 • Estetika: Nové betónové bazény zvyčajne vyzerajú veľmi lákavo a v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu je k dispozícii široký sortiment povrchových úprav z kameňa.
 • Silné: Je treba povedať, že betónové bazény majú dlhú trvácnosť, a že zo štrukturálneho hľadiska sú spoľahlivé a silné.

Aké sú nevýhody betónových bazénov?

 • ich výstavba môže trvať oveľa dlhšie. Bude trvať niekoľko mesiacov práce, aby ste dokončili výstavbu vášho betónového bazéna, zatiaľ čo iné možnosti môžu byť dokončené za niekoľko týždňov menej.
 • Konkrétne možnosti môžu byť drahšie na vybudovanie: betónové bazény sa môžu rýchlo stať zložitými a netrvá dlho, kým sa náklady zvýšia.
 • Mnoho populárnych povrchových úprav je drsných pod nohami: Jednou častou sťažnosťou z betónových bazénov je to, že môžu byť drsné pre bosé nohy a môžu spôsobiť škrabance a to najmä pre deti.
 • Môžu byť drahšie na dennej báze: betónové povrchy sú často pórovité, čo im umožňuje absorbovať vodu a stáva sa ideálnou pôdou pre rast rias a baktérií. Majitelia týchto betónových bazénov zvyčajne trávia viac času a investujú viac peňazí do toho, aby ich bazény boli zdravé a bezpečné na plávanie.
 • Betónové bazény sú vo všeobecnosti citlivejšie na čierne riasy: Keď sa čierne riasy prilepia k pórom na povrchu bazéna, môžu sa len veľmi ťažko úplne odstrániť.
 • Môžu vyžadovať drahé udržiavanie v dlhodobom horizonte: betónové bazény vyžadujú priebežnú starostlivosť a údržbu a v niektorých prípadoch budú musieť byť opravené po pätnástich rokoch, alebo v závislosti od typu povrchovej úpravy.

Ktorý je lepší? Vy rozhodnete.

Keď porovnávate zoznam plusov a nevýhod betónových a keramických bazénov, nie je prekvapujúce zistiť, že viac ako polovica všetkých bazénov inštalovaných napríklad v Austrálii sú keramické bazény, čo predstavuje výrazný nárast trhového podielu za posledných 30 rokov. Moderné keramické bazény ponúkajú úžasnú škálu tvarov a veľkostí, trvanlivosť, dobrý vzhľad a môžu byť z dlhodobého hľadiska jednoduchšie a nákladovo efektívnejšie ako betónové bazény. Keramické bazény sa dodávajú s najdôležitejšou záručnou ochranou a možnosťou exkluzívneho systému Vantage in-floor. Compass Pools vytvorili niektoré z najlepších bazénov na svete, ktoré boli odmenené mnohými uznávanými oceneniami.

Delfino.sk © 2020. Všetky práva vyhradené.