Je ľahké si myslieť, že keď si vyberiete fabrikovaný keramický bazén, že budete obmedzený súborom tvarov a veľkostí, ale nie je to úplne pravda. Aj keď sa pri vytváraní dokonalej škály tvarov a veľkostí keramických bazénov vždy veľa premýšľa, chápeme, že niekedy jednoducho chcete niečo, čo je pre vás jedinečné. Tu prichádzajú do úvahy možnosti prispôsobenia bazéna. Vytvorte si čokoľvek, o čom snívate na záhrade, pridaním funkcií, ako je osvetlenie, pláž, lavičky, bazénové a kúpeľné kombinácie, miznúce / akrylové okraje alebo ich kombinácia. Každá funkcia prispôsobenia bazéna pridáva svojim spôsobom niečo zvláštne, ale všetky efektívne menia vzhľad, dojem a dizajn vášho bazéna na vašu vlastnú malú oázu.

Prispôsobenie bazéna, ktoré vylepší celkový vzhľad vášho bazéna

Vodné prvky, ako sú lopatky, vodopády, trysky a fontány, sú fantastickým spôsobom, ako premeniť oblasť vášho bazéna bez toho, aby ste museli míňať veľa peňazí a sú veľkým hitom u detí, pretože sú vysoko interaktívne. Vodné prvky vyzerajú vizuálne veľkolepo, avšak jednu dôležitú vec, ktorú treba mať na pamäti, je hluk, ktorý vytvárajú zvukom neustáleho špliechania vody. Oblasti bazénov sú často centrami sociálnej interakcie a pri konverzácii môže byť ťažké súťažiť s hlučnými vodnými prvkami, čo znamená, že častejšie môžete mať svoj vodný prvok vypnutý. Ďalšou vecou, ​​​​ktorú by ste mali vedieť, je, že vodné prvky, ktoré neustále cirkulujú vodu do vášho bazéna, môžu znížiť teplotu. Majte to na pamäti, ak máte vyhrievaný bazén, pretože vodná funkcia môže znamenať, že budete musieť mať ohrievač zapnutý dlhšie a spotrebuje viac účtov za elektrinu.

 

Osvetlenie: jemné, ale efektívne prispôsobenie bazénu

Osvetlenie môže byť skvelým spôsobom, ako dodať vášmu bazénu osobitosť. Skvelé osvetlenie bazéna nevyžaduje veľké zmeny,  je to rýchla a cenovo dostupná možnosť. Bazénové osvetlenie na mieru je možné doplniť ako do bazéna, tak aj do okolia bazéna. V súčasnosti existuje veľa rôznych systémov osvetlenia, ktoré vyhovujú väčšine dizajnérskych snov a rozpočtov, vrátane možností, ktoré dokážu zmeniť farbu z aplikácie vo vašom smartfóne. Viacfarebné LED svetlá sú jednou z najobľúbenejších vlastných možností pre bazény, ktoré kupujú noví majitelia bazénov. Tento jednoduchý doplnok znamená, že takmer každú noc v roku môžete mať bazén inej farby. Skvelé nočné osvetlenie môže oživiť váš bazén a urobiť z neho stredobod vašej záhrady pri zábave rodiny a priateľov.

Pláže a lavičky: prispôsobte si tvar a dizajn

Pridaním pláže alebo lavičky k vášmu bazénu môžete úplne zmeniť vzhľad, dojem a funkciu. Obe možnosti sú obľúbené u detí aj dospelých, pretože poskytujú plytký vodný priestor na leňošenie, relaxáciu alebo hranie. Tradičné pridávanie pláží alebo lavičiek k bazénu zo sklenených vlákien by si vyžadovalo vyvinúť úplne novú formu alebo tvar. V súčasnosti však môžu byť bazény Compass zo sklenených vlákien prispôsobené na umiestnenie plážových zón a lavičiek v rôznych vybraných oblastiach akéhokoľvek zo štandardných tvarov a veľkostí bazénov. Dosiahne sa to vytvorením falcu v jednej zo stien vášho bazéna a jeho pripojením k prispôsobenej pláži alebo lavičke zo sklenených vlákien, ktorá je vytvorená tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám na dizajn. V podstate sa vyberie časť zo steny plášťa bazéna a spojí sa so sklolaminátovým „minibazénom“ alebo plážovou zónou, ktorá má tri steny. Plážové zóny sú veľmi obľúbené, pretože vytvárajú plytké ihrisko pre deti a dospelých na oddych. Pláže a lavičky sú o niečo drahšie ako iné prispôsobenia bazénov kvôli nákladom na zmenu plášťa bazéna počas výrobného procesu. Pre mnohých tieto dodatočné náklady stoja za to, aby dosiahli taký špičkový a krásny vzhľad. Pri výbere pláže alebo lavičky investujete nielen do svojho bazéna, ale aj do celkového pôžitku z okolia bazéna.

Kombinácia bazénov a kúpeľov: vytvorte si vonkajší priestor, ktorý je pre vás jedinečný

Kombinácie bazénov a víriviek sú ďalším skvelým spôsobom, ako vylepšiť vzhľad a funkciu vášho bazéna. Pridanie vírivky k akémukoľvek bazénu Compass v ľubovoľnej konfigurácii, ktorú si vyberiete, vám umožní vytvoriť priestor na dvore, ktorý je pre vás jedinečný. Bazény a vírivky môžu byť umiestnené oddelene v oblasti bazéna alebo prepojené, aby vytvorili plynulý vzhľad medzi bazénom a vírivkou.

Akrylové hrany: ideálne pre špičkový vzhľad

Keramické bazény s akrylátovým okrajom sú fantastickou voľbou, ak chcete mať rovnako kvalitný vzhľad miznúceho bazéna alebo bazéna s nekonečným okrajom, ale bez rovnakých neustálych problémov a prevádzkových nákladov. Akrylový okraj bazéna je navrhnutý tak, aby vyzeral, ako keby jeden z okrajov neexistoval alebo bol neviditeľný, pomocou akrylátového priesvitného okienka pozdĺž jedného okraja bazéna. To napodobňuje efekt miznúceho alebo nekonečného bazéna, ktorý vyzerá, akoby nemal žiadny okraj, a vytvára ohromujúci vizuálny tok z oblasti bazéna do okolitej krajiny. Krása akrylátového okrajového bazéna je v tom, že nemá žiadnu záchytnú nádrž, takže žiadne priebežné náklady na dodatočnú vodu alebo tepelné čerpadlá a žiadne zvýšené vyparovanie vody – len krásny efekt vizuálne bezšvového bazéna.

 

Scroll to Top