Buďme úprimní: každý by chcel mať na svojom dvore bazén, ale myšlienka na jeho čistenie nie je príjemná. Niektorí majitelia domov už majú skvelý bazén, ale sotva ho využívajú, pretože úsilie potrebné na udržanie čistého bazéna je časovo náročné. To je dôvod, prečo by ste mali zvážiť samočistiaci bazénový systém.

Tento systém je plne samostatný a udržiava váš bazén v skvelej kondícii. Váš bazén zostane vždy čistý s nulovým úsilím z vašej strany. Tu je všetko, čo by ste chceli vedieť o samočistiacich bazénových systémoch.

Čo je to samočistiaci bazénový systém?

Samočistiaci bazénový systém je čistiaca technológia, ktorá automaticky odstraňuje nečistoty z bazéna. Nazýva sa aj systém čistenia podlahy, alebo inteligentný bazén. Využíva čistiace hlavice umiestnené strategicky na dne bazéna.

Keď sa systém aktivuje, tieto čistiace hlavice sa vysunú, aby cirkulovali a filtrovali vodu, a po dokončení sa opäť sklopia. Samočistiaci bazénový systém je úplne nenápadný: vysúvacie čističe sú zapustené na povrchu bazéna, takže vám pri plávaní neprekážajú.

Ako funguje samočistiaci bazénový systém?

Samočistiaci bazénový systém má tri hlavné komponenty: čistiace hlavy, odtok alebo zbernú zónu odpadu a nádobu na odpad. Každá výsuvná hlavica obsahuje trysku, ktorá tlačí vodu smerom k odtokovej alebo zbernej zóne. Programovanie trysiek im umožňuje striedať sa a postupne čistiť jednu časť bazéna za druhou.

Nečistoty sú nasmerované do odtoku inštalovaného na hlbokom konci bazéna. Potom si nájde cestu do nádoby na odpad. Po dokončení čistenia vyprázdnite nádobu, opláchnite filter a vložte ho späť.

V závislosti od veľkosti vášho bazéna môže váš samočistiaci bazénový systém vyžadovať 10 až 15 vyskakovacích čističov alebo viac. Čističe zvyčajne pracujú od plytkého konca smerom k hlbokému koncu, ale každý systém môžete nakonfigurovať tak, aby zodpovedal jedinečnému typu a veľkosti vášho bazéna.

Ako efektívny je samočistiaci bazénový systém?

Keď sledujete samočistiaci bazénový systém v akcii, možno sa čudujete, aký je dobrý. Funguje ticho a nepotrebuje žiadne potrubia ani pomôcky, tak aké efektívne sú? Ako pri každej technológii, dôkaz je v údajoch.

Po prvé, samočistiaci bazénový systém vyčistí 99 % vášho bazéna. Vyskakovacie čističe môžete nainštalovať do každej časti bazéna vrátane stien, schodíkov a lavičiek. Výsledkom je dôkladnejšie čistenie ako pri iných metódach čistenia bazénov.

Po druhé, samočistiaci bazénový systém používa až o 30 % menej chemikálií na dezinfekciu vášho bazéna. Namiesto veľkého množstva chemikálií systém používa silné vodné trysky na nasmerovanie nečistôt do odtoku a rovnomernejšiu cirkuláciu chemikálií na čistenie bazéna vo vode.

Keďže samočistiaci bazénový systém cirkuluje vodu rovnomerne, môže vám ušetriť veľké peniaze na nákladoch za energiu. V skutočnosti môžete so samočistiacim bazénovým systémom ušetriť až 30 % na účte za elektrinu. Bazén s dobrou cirkuláciou sa rýchlejšie zohreje, zbaví vás studených miest a zabráni nadmerným tepelným stratám.

 

Výhody samočistiaceho bazénového systému

Okrem týchto neprekonateľných výhod má samočistiaci bazénový systém mnoho ďalších výhod, vrátane:

  1. Priestor pri bazéne

Samočistiaci bazénový systém je neviditeľný – všetko je automaticky ovládané a bez problémov zabudované do vášho bazéna. Na vašom pozemku nie sú potrebné žiadne hadice ani vybavenie.

  1. Úspora času

Čím menej času strávite balením a vybaľovaním zariadení na čistenie bazéna, tým viac času máte na to, aby ste si svoj bazén užili. Toto je obzvlášť dôležité, ak svoj bazén používate často, napríklad v lete, keď si bazén môže vyžadovať každodenné čistenie.

  1. Prevencia škvŕn

Škvrny v bazéne sú priamym dôsledkom nečistôt, ktoré vo vašom bazéne sedia príliš dlho. Aj pri pravidelnom čistení sú zložité zákutia vo vašom bazéne stále náchylné na škvrny. Samočistiaci bazénový systém sa postará o každý povrch vo vašom bazéne, aby vyzeral bezchybne.

  1. Čistejšia a bezpečnejšia voda

Vďaka menšiemu počtu chemikálií a lepšej cirkulácii vody sa váš bazén automaticky stane bezpečnejším miestom, kde si ho môžete užívať s priateľmi a rodinou.

  1. Veľa dostupných farebných možností

Môžete získať prispôsobené samočistiace bazénové systémy, ktoré zodpovedajú vašej estetike. Vyskakovacie čistiace hlavice a drenážny systém sa môžu zladiť s podlahou vášho bazéna alebo môžu mať dokonca kontrastné farby ako pútavý prvok.

 

Nevýhody samočistiaceho bazénového systému

Počiatočné náklady

Inštalácia samočistiaceho bazénového systému môže byť dosť drahá. Samočistiaci bazénový systém je významnou investíciou pre majiteľov domov, no z dlhodobého hľadiska sa to určite oplatí.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov by ste mali použiť kryt bazéna

Samočistiaci bazénový systém zvyčajne funguje na dne vášho bazéna, takže akékoľvek nečistoty na povrchu si vyžadujú manuálne čistenie. Dobrým riešením tohto problému je kryt bazéna.

Samočistiaci bazénový systém môžete mať nainštalovaný prakticky v akomkoľvek bazéne, no najlepšie funguje pre nové bazény. Mnoho majiteľov domov, ktorí by chceli tento systém nainštalovať vo svojom existujúcom bazéne, možno bude musieť vykonať kompletnú rekonštrukciu spolu s ním, čo môže zvýšiť náklady.

Samočistiaci bazénový systém vs. iné možnosti čistenia bazénov

Existuje niekoľko ďalších spôsobov čistenia bazéna, ale ako uvidíte nižšie, samočistiaci bazénový systém porazí každý z nich.

1.Samočistenie vs. Ručné čistenie.

Zatiaľ čo ručné čistenie bazéna je cenovo najdostupnejšia metóda, zaberie to oveľa viac času a úsilia, ak to urobíte sami – a ak si najmete profesionálneho čističa bazénov, sú to dodatočné náklady. Samočistiaci systém vám šetrí čas, peniaze a energiu.

2. Samočistenie vs. Robotické čistenie

Robotický čistič bazénov je viac hands-free možnosťou, ale tieto zariadenia musia byť stále v bazéne, musia sa pohybovať a po použití vyčistiť. Pri samočistení stačí vyprázdniť nádobu na bazéne, čo trvá len niekoľko minút.

3. Samočistenie vs. Čistenie odsávaním

Sací bazénový čistič je tiež automatizovaná metóda, ktorá využíva vaše bazénové čerpadlo na nasávanie a odfiltrovanie nečistôt z vášho bazéna. Ich inštalácia však môže byť zložitá a stále si vyžadujú, aby fungovali rúry a hadice. Samočistenie je zabudované vo vašom bazéne, takže nie je potrebné žiadne ďalšie vybavenie.

Ďalšie kroky

Ak ste pripravení na inštaláciu tohto vysnívaného bazéna na vašom dvore, dôrazne odporúčame samočistiaci bazénový systém. Udrží váš bazén a ochráni vašu investíciu. Presne rozumieme tomu, ako prispôsobiť bazén tak, aby zodpovedal vášmu vkusu a rozpočtu.

Náš proces je jednoduchý: začnite konzultáciou priamo na mieste s našimi odborníkmi, získajte realistický odhad rozpočtu a časový harmonogram výstavby a zvyšok nechajte na nás. Naše dlhoročné služby sú našou zárukou, že projekt vášho bazéna bude načas, v rámci rozpočtu a podľa vašich špecifikácií. Spoločnosť Delfino premení váš pozemok na veľkolepý priestor pre celú rodinu. Získajte cenovú ponuku ešte dnes.

Scroll to Top