Základným predpokladom pre vybudovanie kvalitne a spoľahlivo fungujúceho samočistiaceho bazéna je zvládnutá hydraulika bazénového telesa v celom jeho objeme.

Je preto nevyhnutné dodržiavať základné prvky technologického postupu. Jedná sa v prvom rade o nasledovné technologické prvky, ktoré naši klienti spravidla nevedia nájsť takmer v žiadnej z konkurenčných kalkulácií. Z uvedeného dôvodu vzniká veľmi často informačný šum v tom, čo môže a čo musí bazén obsahovať.

Z hľadiska riešenia samočistiacich bazénov nie je technicky možné postaviť samočistiaci bazén, bez nasledovných technických celkov, ktoré len máloktorý konkurent v bazénových riešeniach štandardne integruje. Na zvládnutie fungujúceho hydraulického princípu bazéna sú však uvedené celky NEVYHNUTNÉ.

  • Bazenová riadiaca jednotka
  • Rýchlouzavierkový bezpečnostný systém
  • Potrubné rozvody
  • Veľko-kapacitné multi-skimmerové nasávanie
  • Samočistiace systémy majú náročnú montáž

 

Bazénová riadiaca jednotka

bazénová riadiaca jednotkaSlúži na zapojenie všetkých komponentov a zariadení bazéna, ako napríklad Solinátor, pHAutomat, filtrácia so skleneným kryštálom, automatické prepieranie filtrácie, automatická regulácia vodnej hladiny, integrované vysávanie pre samočistiaci bazén, tepelné čerpadlo, UV dezinfekcia, ozónová dezinfekcia, fluktuant, chlórny automat, hydromasáže, vodopády, protiprúdne steny s jednosmerným riečnym prúdením a podobne.

Všetky tieto zariadenia sú cez bazénovú riadiacu jednotku zapojené formou počítačovej siete tak, aby boli schopné vzájomnej komunikácie, vďaka čomu celý systém pracuje plne automaticky ako inteligentná sieť. Jednotlivé automaty si podľa potreby spúšťajú a vypínajú jednotlivé okruhy prúdenia vody, čím je zabezpečená absolútna kvalita všetkých procesov, tak dezinfekcie, ako aj kúrenia bazéna v celom svojom objeme.  Vďaka tomu samočistiaci bazén môže dosahovať úroveň hygieny bazéna s pitnou vodou bez toho, aby ste bazén museli vysávať vysávačom, alebo sa inak manuálne starať o čistotu bazéna počas celého roka.

Takto riešený bazén vyžaduje minimálnu, alebo takmer žiadnu starostlivosť zo strany užívateľa. Môžete tento bazén plne využívať a maximálne zaťažovať, prípadne môžete byť ľubovoľnú dobu na dovolenke, či pracovne mimo domov a vo vašom bazéne bude nepretržite pitná voda.

Garanciou na samočistiace bazény DELFINO je:

Na 10 rokov vám budeme vysávať váš bazén GRÁTIS, ak ho bude treba povysávať a dostanete PENIAZE nazad za samočistiaci set, ak s ním budete nespokojní.

Tento garančný systém je našou odpoveďou našim konkurentom, ktorí negujú a vyvracajú funkčnosť sofistikovaných systémov najvýznamnejších výrobcov technológií pre samočistiace bazény na svete.

Rýchlouzávierkový bezpečnostný systém

Rychlouzavierkovy bezpecnostny systemRýchlouzávierkový bezpečnostný systém je nevyhnutnou súčasťou všetkých žíl rozvodov bazéna vrátane jednotlivých úsekov bazénových rozvodov. Samočistiace bazény majú integrovaných od 130-170m rozvodov v najvyššej kvalite so životnosťou 30 rokov.

Jednotlivé rozvody sú vybavené rýchlouzávierkovým systémom nato, aby bolo možné bazén servisovať bez vypúšťania. Zároveň je tento systém nevyhnutný nato, aby bolo možné prevádzať tlakové skúšky tak počas montáže, ako aj priebehu užívania bazéna. Tlakové skúšky slúžia na presnú a kvalitnú diagnostiku. V prípade poruchy je vďaka tomuto princípu možné diagnostikovať presné miesto závady, ak by v priebehu desaťročí nejaká vznikla.

Riešenia samočistiacich bazénov musia integrovať servisné princípy s minimálnymi nákladmi na prípadnú údržbu nakoľko systém je konštruovaný na životnosť bazéna 50-80 rokov v karbón keramickom prevedení telesa bazéna a na životnosť 120 a viac rokov v prípade nerezového bazéna Berndorf.

Veľkokapacitné multi-skimmerové nasávanie a potrubné rozvody

Veľkokapacitné skimmerové nasávanie cez ľavý a pravý skimmer využiva sacíVelko-kapacitne multi-skimmerove nasavanie a potrubne rozvody výkon 15-30 m3/hod podľa veľkosti bazéna. Bez zabezpečeného výkonného nasávania je hydraulika bazéna NEFUNKČNÁ.

V žiadnom prípade nie je možné skonštruovať fungujúci hydraulický systém pre bazén napríklad s objemom 40-50m3 s aplikovaním jedného 17l skimmera rozmeru cca 20x20cm. Takéto sanie hladiny nikdy nebude fungovať a váš bazén bude výhodne kúpena zelená žumpa a nikdy v bazéne nedosiahnete hygienu bez fotosyntetických baktérií, stafilokokových, chlamídiových, kvasinkových a iných hnusných baktérií šíriacich plejádu žalúdočných, či pohlavných chorôb.

Multiskimmerové bazénové hydraulické systémy sú ULTRA SILENT, t.j. úplne tiché a vhodné do obytných zón. Nezabúdajte, že PRELIVOVÉ bazény nie sú vhodné do privátnych obytných zón kvôli špliechaniu vody v prielivových žľaboch a nepríjemným zvukom v nasávacom aparáte počas napnutia hladiny, keď musí pracovať dezinfekcia.

Stenové nasávanie a podlahové vysávanie pre odsun nečistôt z bazéna do kanalizácie cez filtračný systém. Vďaka tomuto riešeniu sú všetky nečistoty automatizovaným systémom z bazéna vysávané a dostávajú sa úplne mimo bazénový okruh vďaka filtračnému vybaveniu. Samočistiaci bazén môžete používať s variabilnou vodnou hladinou od 5cm do 1,45m. T.j. ak by ste napríklad plánovali detskú party, môžete kvôli bezpečnosti znížiť vodnú hladinu na ľubovoľnú hĺbku od 5cm do 1.45m. Tento hydraulický systém funguje v plnej dezinfekcii a filtrácii v ľubovoľnej vodnej hladine.

Samočistiace systémy majú náročnú montáž

Samocistiace systemy maju narocnu montazMáme drahšiu montáž, ktorá odráža kvalitu a exkluzivitu našich montážnikov pre bazénové technológie. Personál musí byť vyškolený priamo výrobcami jednotlivých systémov. Je nevyhnutné, aby mali certifikované skúšky pre vodu, elektriku, zapájanie všetkých bazénových technológií.

Spoľahlivosť a kvalita našich montážnikov bazénových technológií nám vytvára náskok pred našou konkurenciou.

Scroll to Top