Delfino je zo skupiny spoločností špecializujúcou sa na riešenia bazénov pre extrémne náročnú klientelu. Sú veľkou ozdobou každej záhrady. Bazény, ktoré ponúkame sú výdobytkom vedecko-technologického rozvoja. Portólio našich bazénov obsahuje keramické bazény a nerezové bazény BerndorfBazény v našej ponuke možno vybaviť protiprúdnymi systémami. bazénNašou hlavnou snahou je poskytovať unikátne samočistiace bazénové riešenia prevažne monolitických bazénových telies z karbón keramiky. Umožňujú maximálne pohodlné bezstarostné užívanie si bazéna celou rodinou vrátane priateľov bez toho, že by ste sa stali plavčíkom poťažne technikom svojho vlastného bazéna. Aby sme zabezpečili hygienické bezporuchovú prevádzku počas celého roka vyvinuli sme unikátne riešenia filtračných rozvodov v kombinácii s najmodernejšími technológiami na svete.

BAZÉNY DELFINO

bazény

Celá podstata tkvie v optimálnom zladení požiadaviek klienta na bazén s jeho predstavami o nutnosti následnej starostlivosti. Ako hlavnú zásadu pri optimalizácii technologického riešenia bazénu sa zamerajte na základnú otázku. T.j. Mám dom, aspoň dve autá, deti, manželku, záhradu…. Túžim už len po krásnom bazéne. Áno?

 • Tak túto túžbu nadstavte tak aby sa nestala vaším posledným klincom do truhly. 
 • Rozhodujte sa s ohľadom otázky, akú životnosť má bazénové teleso.
 • Technologické riešenie vám musí zabezpečiť aby ste sa nestali slúžkou ani vysávačom.
 • Voda musí byť priezračne čistá celý rok bez toho aby ste ho museli každý týždeň luxovať
 • Teplota vody má pozývať svojou príjemnou úrovňou k relaxu.
 • Priestor keramického telesa poskytne nové športové vyžitie pokiaľ obsahuje unikátne multitryskové protiprúdne sety Delfino SWIM TECH.
 • Bazény sa môžu stať úžasným doplnkom k saune aj počas chladných ročných období s úžasnými hydromasážnymi prvkami Delfino JET TECH.
 • Ako zo všetkého najdôležitejšia je otázka koľko to všetko stojí. Presne tak. Aby ste sa dopracovali k odpovedi, ktorú očakávate je potrebné zameriavať sa na podstatné.

 

KVALITNÉ BAZÉNY DO ZÁHRADY

Naše portfólio je veľmi široké, viete si vybrať kvalitné telesá presne podľa Vašich predstáv. Najčastejším zavádzaním obchodníkov je dodávanie neúplných kalkulácii bez celkových nákladov na celý projekt. keramický bazénVždy sa zaujímajte o ceny vrátane technológii ako aj náklady stavebných pripraveností. Pokiaľ odhalíte tento fenomén zahmlievania rýchlo zistíte, že aj technologické riešenia na prvý pohľad nákladnejšie vychádzajú nakoniec výhodnejšie ako na prvý pohľad tzv. lacnejšie.

Zladiť všetky predstavy klienta o riešení ako aj cene je našou hlavnou prioritou. Preto Delfino vytvára riešenia pokrývajúce všetky očakávania užívateľa za MAXIMÁLNE vyváženu cenu-výkon. V našom portfóliu nájdete keramické bazény Compass a nerezové Berndorf.

SAMOČISTIACE BAZÉNY S LAMELOVÝM PREKRYTÍM

BAZÉNY COMPASS POOLS

Naše portfólio sa sústreďuje najmä na keramické bazény značky Compass Ceramic Pools. Jednoznačne patria medzi najkvalitnejšie produkty na trhu s bazénmi.

keramický bazén Fast Lane
keramický bazén Fast Lane

Sú vyrábané na Slovensku v meste Senec, kde sú potom exportované zákazníkov v rámci celej EÚ. Ich kvalita spočíva v keramickej technológii, ktorá je vyvíjaná spoločnosťou Compass so sídlom v Austrálii už niekoľko desaťročí. Sú vyrábané v rôznych veľkostiach s možnosťou inštalácie príslušenstva. Naša spoločnosť dokáže inštalovať dlhé XXL bazény presne podľa predstáv zákazníkov a to na kľúč.

Medzi príslušenstvo k bazénom Compass patrí:

 • samočistiaci systém Vantage – systém, ktorý Vám zníži čas nutný na čistenie bazéna na niekoľko minút týždenne
 • IQ systém ovládania bazéna – systém ovládaný mobilnou aplikáciou, ktorý slúži na ovladádanie parametrov bazéna
 • prekrytia – sme špecialistami na lamelové, pochôdzne, ako aj roletové kryty
 • protiprúdne systémy
 • LED podsvietenie
 • salinátory pre slanú vodu v bazéne
 • možnosť vyhrievania bazéna
 • skimmer
 • pieskové filtre
 • a ďalšie.

NEREZOVÉ BAZÉNY

Patria medzi jediných konkuretov keramických bazénov. nerezový bazénMateriál z ktorých sú vyrábané je ušľachtilá oceľ najvyššej kvality značky Berndorf. Ide o takzvaný “Rolls Royce” medzi bazénmi, ktoré predstavujú exkluzivitu. Sú vybavené samočistiacimi systémami, ich veľkou výhodou je možnosť ich tvarovania presne podľa požiadaviek zákazníkov.

Unikátom je nerezový bazén Infinity. Ide o bazén, ktorý má špeciálne upravený horný okraj, čím vzniká estetický dojem, že hladina vody nikde nekončí. Ide o krásny pohľad, kde hladina bazéna pripomína sklo.

Celkovo sú nerezové bazény určené na privátny, ako aj verejný účel, používajú sa v hoteloch, penziónoch, ale aj aquaparkoch.

HYDROMASÁŽNE BAZÉNY

Sú určené na relaxáciu, sú nazývané aj vírivky. V našom portfóliu nájdete vírivky Lotus Spas, ktoré patria k tým najkvalitnejším na trhu. Máme k dispozícii celú produktovú radu týchto hydromasážnych bazénov, vďaka ktorým si príjemne oddýchnete po náročnom dni.

ĎALŠIE TYPY BAZÉNOV:

 • betónové
 • plechové prekryté fóliami
 • drevené prekryté fóliami
 • plastové

Celkovo možno s prehľadom povedať, že keramické bazény Compass predčia všetky ostatné bazény. Nie je nutné, aby mali betónový základ, preto sa veľmi rýchlo inštalujú na miesto u zákazníka.

Je veľmi dôležité vopred naplánovať, aký druh bazéna si chcete zariadiť, prinášame Vám aj rady pre ľudí, ktorí vyberajú bazén.

Mať skvelý bazén je veľmi dobrým pocitom, treba však myslieť aj nato, že keď sa rozhodnete pre lacný nekvalitný bazén, budete mať problémy s jeho vyhrievaním, ako aj hygienickými štandardami vody v bazéne. Pokiaľ takýto lacný bazén necháte týždeň bez čistenia, začnú sa v ňom množiť baktérie, čoho výsledkom bude špinavá zelená voda. Našim zákazníkom jednoznačne radíme používanie kvalitných filtračných a čistiacich systémov, ktoré dosahujú kvalitu pitnej vody, čím je zabezpečená ochrana Vášho zdravia pri relaxovaní v bazéne.

AKO NEMÁ VYZERAŤ BAZÉN?

Presne takto vyzerá pekne skysnutá voda v štandardných bazénoch s údržbou bežným vysávačom.

Voda je zelená, skalená, dno je neustále zanesené špinou a biologickým odpadom. Takto sa v bazéne určite budete radi kúpať, aby ste si užili  stafilokokové baktérie, chlamídie, kvasinkové infekcie a množstvo ďalších zvieratiek o ktorých určite netúžite vedieť.

Ukážka ako nebudovať bazén a vysvetlenie prečo je dôležité budovať samočistiaci bazén.

Video ukážka ako nebudovať bazén:

Anti bazén! Štandardný bazén, keď sa nepovysáva a nie je spustený samočistiaci systém. Ukážka dosahu vírenia vratných trysiek.
Toto doma nikto nechce. Však?

 

Ako bazén nemá vyzerať, a aké sú jeho riziká a negatívne prejavy nedostatočnej hygieny štandardných bazénov urdžiavaných robotickými vysávačmi, ak sa zanedbá sanačný postup napríklad v horúcich letných mesiacoch, či pri vyššom zaťažení bazéna so zvýšeným znečistením.

Pri zostave bez samočistiaceho systému musíme upozorniť, že sa nejedná o samočistiaci bazén a pre jeho správnu hygienickú prevádzku je nevyhnutné denno denné vysávanie v prípade vysoko slnečných dní, ako aj v prípade, že sa bazén aktívnejším využívaním zanáša a znečisťuje.

Ani dobrá automatika bez aktívneho vysávania vám bazén v tomto prevedení neudrží s vodou podľa hygienickej vyhlášky. Z uvedeného dôvodu zákazníkov na tieto skutočnosti vopred upozorňujeme a za nesplnenie základných hygienických predpisov SR preberá zákazník na seba plnú zodpovednosť v prípade, že sa jedná o štandardný bazén na princípe automatického, alebo robotického vysávača bez plnej hydrauliky samočistiaceho systému.

V tomto druhu bazénov sa bežne vyskytujú pri zanedbanej sanácii robotickým vysávačom a sterilizáciou vody:

 • Stafilokokové baktérie

 

 • Sinicové riasy

 • Chlamídiové baktérie

 

 • Kvasinkové baktérie

 

 

 • Fotosyntetické riasy

V prípade inštalácie samočistiacich bazénov s integrovaným vysávaním dosahujeme štandardy hygienickej normy pre plávanie s novorodencami, alebo tehotné ženy, čo znamená, že vo vode v prípade funkčného a spusteného systému sa žiadna z uvedených baktérií  nenachádza. Tento výsledok kvality vody dosahujeme takmer plne automatickou metódou.

Na 10 rokov vám budeme vysávať váš bazén GRÁTIS, ak ho bude treba povysávať a dostanete PENIAZE nazad za samočistiaci set, ak s ním budete nespokojný.

Scroll to Top