Bazény so slanou vodou sú čoraz populárnejšie a čoraz viac majiteľov domov si chce zvoliť systémy bazénov, ktoré sú efektívne, čisté a ohľaduplné k životnému prostrediu. Ale sú bazény so slanou vodou tou správnou voľbou pre každého?

Zostavili sme tento článok o bazénoch so slanou vodou, ktorý sa zameriava na ich prácu, ich výhody, potenciálne problémy s bazénmi so slanou vodou a na to, či sú alebo nie sú, pokiaľ ide o sanitáciu bazénov, účinnejšie ako bazény s chlórom. To vám pomôže pri informovanom výbere, či si kúpite bazén so slanovou vodou, alebo nie.

 

OBSAHUJÚ SLANÉ VODNÉ BAZÉNY MORSKÚ VODU?

Všetci milujeme myšlienku mať na záhrade prírodný bazén s morskou vodou. To však nemyslíme bazén so slanou vodou, pretože obnovenie morských podmienok na vašom vlastnom pozemku by bolo veľmi ťažké.

Morská voda obsahuje extrémne vysokú koncentráciu soli, bolo by preto úplne nepraktické pokúšať sa ju reprodukovať v umelom prostredí. Namiesto toho sa v bazéne so slanou vodou používa soľ na výrobu chlóru. Všetky záhradné bazény musia udržiavať bezpečnú, čistú a zdravú vodu na kúpanie. Tento proces sa dosahuje použitím chlorinátora so slanou vodou.

AKO FUNGUJE CHLORINÁTOR SOĽNEJ VODY?

Chlórinátor so slanou vodou sa inštaluje do potrubia, ktoré odvádza vodu späť do vášho bazéna z bazénového čerpadla. Chlorinátor slanej vody obsahuje častice, ktoré prechádzajú malým elektrickým prúdom. To spôsobuje elektrolýzu, keď slaná voda prechádza cez platne a vytvára vysoko kvalitnú formu chlóru.

Kvôli tomuto chemickému procesu nemusíte do bazéna so slanou vodou pridávať chlórové granule alebo tekutinu. Namiesto toho stačí do soľnej bunky v generátore pridať malé množstvo soli. Výsledná koncentrácia soli vo vašej bazénovej vode je extrémne nízka, približne 3 000 ppm.

To je len jedna tretina hladín soli, ktoré vyrábame vo vlastných slzách, takže vaša voda z bazéna nebude mať slanú chuť. Toto malé množstvo však stačí na výrobu účinnej chlorácie v bazéne.

Prestavba chlórového bazénu na bazén so slanou vodou

AKÉ SÚ VÝHODY BAZÉNOV SO SOĽOU?
Bazény so slanou vodou majú oproti tradičným bazénom obsahujúcim chlór množstvo výhod.

1. POMÁHAJÚ, ABY STE ĽAHŠIE DÝCHALI VO VODE
Jednou z hlavných nevýhod tradičných chlórových bazénov je nepríjemný zápach bielidla vo vode. V bazéne so slanou vodou je vyrobený chlór omnoho kvalitnejší, takže je úplne bez zápachu.

Vďaka tomu sú bazény so slanou vodou oveľa príjemnejším prostredím pre ľudí, ktorí trpia problémami s dýchaním. Respiračné podmienky, ako je astma a alergie, sa môžu zhoršiť zápachom bielidla, ktoré sa vždy nachádza v chlórovom bazéne.

2. Nemajú negatívny dopad na vaše oči, pokožku alebo vlasy

Chemikálie pre bazény, ako napríklad granulovaný alebo tekutý chlór, ktoré sa používajú v tradičných chlórových bazénoch, môžu byť mimoriadne tvrdé. Môžu spôsobiť vážne podráždenie očí a suchú pokožku. To môže byť pre plavcov, ktorí majú kožné problémy ako ekzém alebo dermatitída, mimoriadne nepríjemné.

Kvapalný a granulovaný chlór môže tiež vybieliť vaše oblečenie a vysušiť vlasy. Odfarbené vlasy môžu dokonca zmeniť farbu, ak sú vystavené príliš veľkému množstvu chlóru. Bazény so slanou vodou eliminujú všetky tieto problémy, pretože produkovaný chlór je oveľa šetrnejší a hladinu chlóru v slanej vode udržuje na konštantnej úrovni.

Vďaka tomu môžete bezpečne plávať v bazéne so slanou vodou bez toho, aby ste utrpeli akékoľvek podráždenie. Hladiny chlóru vo vode sú také jemné a čisté, že pod vodou môžete otvoriť oči aj bez toho, aby vás štípali. Vaše vlasy a oblečenie neutrpia žiadne chemické poškodenia, aj keď bazén používate každý deň.

3. Starostlivosť o slanú vodu je rýchlejšia, ľahšia a bezpečnejšia

Údržba chlórového bazénu môže byť časovo náročná a náročná, pretože ste povinní pridávať chemikálie do bazénu sami. To je niečo, na čo musíte byť veľmi opatrní, aby ste sdosiahli správny cieľ, ak chcete, aby váš bazén bol bezpečným a zdravým prostredím na plávanie.

Tento problém rieši bazén so slanou vodou, pretože má automatický chlorinátor bazénu. Neustále vyrába svoj chlór z bazálnej soli, ktorú pridávate do chlorinátora. Nie je teda potrebné pridávať do vody žiadne ďalšie chemikálie. To znamená, že nemusíte myslieť na chlórovanie vášho bazéna, pretože bazénový systém robí všetko za vás. Môžete mať voľnosť a tráviť viac času tým, že si budete užívať a relaxovať vo vode.

Vďaka tomu sú bazény so slanou vodou bezpečnejšie, pretože na svojom pozemku nemusíte ukladať žiadne nebezpečné chemikálie. Toto je obzvlášť dôležitá výhoda, ak máte deti, pretože vám dáva viac pokoja v domácnosti.

Chlór v bazéne so slanou vodou sa tiež neustále vyrába, takže neutrpíte žiadne chlórové skoky. Takto je zaistené, že voda vášho bazéna je udržiavaná na nepretržitej úrovni, ktorá je zdravá a bezpečná pre kúpanie.

Ak máte záujem o bazén so slanou vodou, alebo máte akékoľvek otázky ohľadne nich neváhajte nás kontaktovať.

Scroll to Top