Prichádza zima. Vonkajšie bazény sú už dávno zazimované, vnútorným, interiérovým však začína hlavná sezóna. Aké majú interiérové bazény výhody?

Ak patríte ku skupine ľudí – „vodníkov“, či náruživých plavcov, určite je pre vás vnútorný bazén ako stvorený. Môžete si v súkromí v kruhu svojej rodiny užívať výhody bazéna po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie. Krytý bazén v súčasnosti predstavuje luxusnú záležitosť, avšak nie neobvyklú. Umožňuje pravidelné plávanie, ktoré patrí azda k najprospešnejším športom. Je vhodné takmer pre každého bez ohľadu na vekovú kategóriu. Plávanie patrí k najprirodzenejším pohybom človeka, pretože voda nadľahčuje a umožňuje robiť pohyby vo vode bez záťaže. K výhodám plávania patrí podpora správneho držania tela, zlepšenie kondície a to fyzickej aj psychickej, zlepšuje imunitu organizmu.

Interiérové bazény a ich výhody

Interiérový bazén má oproti tomu vonkajšiemu mnoho výhod. interiérové bazény DelfinoV prvom rade voda nie je vystavená ochladzovaniu vplyvom prúdenia vzduchu, prípadne v nočných hodinách. Taktiež odpadá čistenie bazéna vplyvom napadaného lístia či iných nečistôt ako tráva či hmyz. Ďaľšou výhodou je, že nie je nutné bazén vypúšťať, a tým máte zarúčený tento luxus po celý rok. Častokrát je okolie vnútorného bazéna riešené tak, že umožňuje v letných mesiacoch odsunúť presklenú stenu a užiť si tak výhody slnečných lúčov.

Pri krytých bazénoch by sa nemalo zabúdať na hygienické zázemie. Mala by sa pri ňom nachádzať okrem šatne aj sprcha a WC. Ohrev vody v bazéne je možné riešiť viacerými spôsobmi, záleží od konkrétneho typu bazéna. Využívajú sa elektroohrevy, plynové výmenníky ale aj tepelné čerpadlá. Ako doplnkové zariadenie na ohrev môžu poslúžiť aj solárne panely. Ideálna teplota vody by sa mala pohybovať medzi 25 až 28°C.

Vnútorný priestor by mal byť monitorovaný, ideálna vlhkosť je 60 až 70%. Ak vlhkosť stúpne nad 80% hrozí, že sa v priestore začnú tvoriť pliesne. A v opačnom prípade, keď je vzduch príliš suchý a úroveň vlhkosti je pod 50%, hrozí nadmerné odparovanie vody. S oboma prípadmi sú spojené zvýšené náklady, preto je vhodné udržiavať optimálnu vlhkosť vzduchu.

Scroll to Top