Spoločnosť Descon je lídrom v oblasti technológií na úpravu vody. Bola založená v roku 2010 odborníkmi z oblasti čistenia odpadových vôd s dlhoročnými skúsenosťami v danej oblasti.descon-logo

Spoločnosť Descon má 3 akcionárov a to pánov:
Dieter Schminke
Marcel Schminke
Bernhard Thoma

Pán Dieter Schminke založil spoločnosť Dinotec pred viac ako 35. rokmi. Bol majiteľom, hlavným riaditeľom, ako aj technickým riaditeľom. Táto spoločnosť mala rovnaké zameranie ako dnešná spoločnosť Descon. V roku 2005 bola spoločnosť Dinotec predaná holandskej skupine spoločností.

Marcel Schminke (syn Dietera Schminkeho) vlastní marketingovú agentúru a venoval sa vytváraniu marketingu aj pre spoločnosť Dinotec. V novej spoločnosti Descon je pán Marcel Schminke zodpovedný práve za budovanie povedomia značky.

Bernhard Thoma

1969 – 1989 – Firma B. Kerna – „Europool Seestern“ a „Bahama Pool“

Spoločnosť Kern patrila k priekopníkom v oblasti bazénového priemyslu a bola dlhoročným lídrom v budovaní súkromných bazénov. Dnes je spoločnosť súčasťou skupiny Zodiac. V tejto spoločnosti bol p. Thoma hlavným prokuristom a členom vedenia.

1990 – 2010 – firma Dinotec GMBH
Pán Thoma bol v tejto firme taktiež hlavným prokuristom a členom vedenia. Bol zodpovedný za budovanie siete predajcov v Nemecku, ako aj vo svete, mal na starosti predajný tím.

Vo februári 2010 po vytvorení a spustení novej spoločnosti Descon GmbH sa stal členom vedenia spoločnosti v oblasti predaja. Má viac ako 45 rokov skúseností v obore najmä na vedúcich pozíciách.

Produkty spoločnosti Dinotec priniesla na Slovensko pred viac ako 20. rokmi firma B.P.A, ktorá bola dlhé roky lídrom na slovenskom trhu. Automatických dávkovacích zariadení značky Dinotec je u nás aj na mnohých verejne prevádzkovaných bazénoch veľmi veľa a fungujú bez problémov dlhé roky.

Žiaľ po predaji tejto firmy Zodiac-u bola snaha nových majiteľov znížiť ceny použitím nových menej kvalitných „východných“ komponentov. To viedlo k zníženiu kvality, okliešteniu sortimentu a strate dôvery prevažne nemeckých zákazníkov, pre ktorých je prvoradá kvalita.

Preto bol založená nová firma a zaregistrovaná nová značka Descon. Všetky komponenty sú od renomovaných a prevažne nemeckých výrobcov. Po 6 rokoch má teraz spoločnosť zastúpenie v 20 štátoch a na Slovensku ju zastupuje spoločnosť Watec. Descon dokáže „našiť“ svoje produkty na konkrétny účel, čo iní veľkí výrobcovia nevedia. Z osobných skúseností môžeme tvrdiť, že firma Descon rieši požiadavky obratom a profesionálne.

Scroll to Top