Bazény sú skvelým miestom na oddych, relaxáciu a zábavu počas horúcich letných dní. Mnohí však majú predstavu, že vlastniť bazén je nákladnou investíciou. Dobrou správou je, že existujú spôsoby, ako si vychutnať osvieženie bazéna aj za rozumné náklady. Teraz sa pozrieme na niekoľko tipov a trikov, ako si zrealizovať bazén lacno a ušetriť peniaze.

Nadzemné bazény

Jednou z najlacnejších možností sú nadzemné bazény. Sú oveľa cenovo dostupnejšie než bazény zakopané do zeme a ich inštalácia je rýchlejšia a jednoduchšia. Existuje veľa typov nadzemných bazénov, vrátane fóliových, kovových a nafukovacích bazénov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií a potrieb. Tieto bazény patria určite do kategórie – lacné bazény.

Bazény lacno - osvieženie bez vyprázdnenia peňaženky

Bazénové sady

Niektorí výrobcovia ponúkajú bazénové sady, ktoré obsahujú všetko potrebné pre inštaláciu bazéna vrátane bazénovej fólie, rámu, filtračného systému a ďalších prvkov. Tieto sady môžu byť výhodnejšie v porovnaní s nákupom jednotlivých komponentov zvlášť.

Bazény lacno – dočasné bazény

Dočasné bazény, ako sú nafukovacie alebo rámové bazény, sú cenovo dostupným riešením pre tých, ktorí si chcú užiť bazénový zážitok iba počas letnej sezóny. Tieto bazény lacno sú ľahké na inštaláciu a môžu byť jednoducho uložené po skončení sezóny.

DIY (urob si sám) projekt

Ak máte základné stavebné zručnosti a nástroje, môžete zvážiť postavenie bazéna DIY spôsobom. Existuje niekoľko online návodov a videí, ktoré vám pomôžu pri stavbe bazéna od základov.

Druhé ruky

Možno si nájdete bazénovú výbavu alebo bazén lacno, ktorý sa predáva za výhodnejšiu cenu na inzerčných portáloch alebo bazároch s použitým tovarom. Buďte však opatrní a dôkladne skontrolujte stav bazéna, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.

 Úsporné opatrenia

Pre minimalizáciu nákladov na prevádzku bazéna sa odporúča využívať solárne tepelné pokrývky na zahrievanie vody, ktoré vám ušetria náklady na elektrický alebo plynový ohrev. Rovnako dôležité je udržiavať správnu rovnováhu chemických hladín vody, aby ste minimalizovali použitie chemikálií.

Správna údržba

Pravidelná a dôkladná údržba je kľúčom k predĺženiu životnosti bazéna a minimalizácii nákladov na opravy. Dodržiavajte pokyny pre údržbu a starostlivo sledujte stav bazéna.

Najlepším spôsobom, ako si užiť bazény lacno, je vybrať si vhodný typ bazéna podľa vášho rozpočtu a potrieb. Nezáleží na tom, či je to nadzemný bazén, nafukovací bazén alebo bazénová sada, dôležité je, že si môžete vychutnať osvieženie a zábavu priamo vo svojom dvore bez vyprázdnenia peňaženky. S dodržiavaním správnej údržby a opatrným prístupom k prevádzke bazéna sa môžete tešiť na roky bezstarostnej zábavy v bazéne.

 

Scroll to Top