Záležitosť bazénov predstavuje skutočnosť, že akonáhle sú v zemi, majú tam aj zostať, takže rozhodnutie, ktoré urobíte v nákupnej fáze môže ovplyvniť vašu celkovú spokojnosť. Prinášame vám preto tipy pre ľudí kupujúcich bazén. Existuje množstvo faktorov, ktoré budú mať vplyv na vaše rozhodovanie, ako si vytvoriť svoj ideálny bazén. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z dôležitých otázok, ktoré keď zohľadníte, tak si môžete vybrať ten najlepší bazén pre vás a vašu rodinu.

1) Aká je vaša motivácia pre nákup bazéna?

Prvá a najdôležitejšia vec pre zváženie je to, čo chcete získať z vlastnenia bazéna. Niektorí ľudia vidia bazén ako ideálny spôsob, ako relaxovať a odpočinúť si, niektorí používajú bazény, aby sa zhromaždila rodina, iní, aby ich dospievajúce deti boli doma. Akákoľvek je už vaša motivácia, snažte sa nestrácať zo zreteľa, čo chcete od svojho bazéna. Budete musieť urobiť rozhodnutie o tom, aké funkcie chcete zahrnúť do nového bazéna, čím bude rozhodovací proces jednoduchší.

2) Aký je najlepší spôsob, ako prevádzkovať / ovládať nový bazén?

To je často niečo, čomu ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť na začiatku procesu výberu bazéna. Spôsob, akým je váš bazén prevádzkovaný bude mať obrovský vplyv na tieto veci:

  • Prebiehajúce náklady na elektrinu, ktorá sa spotrebuje pri filtrovaní vášho bazéna
  • Množstvo chemických látok potrebných nato, aby sa vo vode bazéna dalo bezpečne plávať
  • Množstvo času vynaloženého na starostlivosť o váš bazén
  • Hodnota, ktorú váš bazén pridáva (alebo odoberá) z vášho domova

Väčšina bazénov inštalovaných v priebehu posledných 40 rokov sú prevádzkované rovnakým spôsobom. Voda sa zbiera z povrchu bazéna pomocou skimmeru. Potom je prečerpaná cez filter a vracia sa do bazéna prostredníctvom trysiek v blízkosti povrchu steny bazéna. Všetka voda bazéna je precirkulovaná v priebehu denného cyklu, zatiaľ čo čerpadlo beží celý deň. Problém je v tom, že horná tretina bazéna sa všeobecne cirkuluje znova a znova, a hlbšie sekcie môžu byť v rámci cirkulácie poddimenzované.

Systémy cirkulácie

Niektoré spoločnosti, ako je spoločnosť Delfino teraz ponúkajú vylepšené systémy cirkulácie, pretože čím viac sa voda vo vašom bazéne zmiešava a filtruje, tým zdravšie to bude. Dôkladné premiešanie a filtrácia povedie k zníženiu používania chemikálií (chemické látky nebudú sústredené len v hornej vrstve vody a nebudú spálené slnkom). Taktiež si všimnete, že voda v bazéne je ľahšie riadiť zo sanitačného pohľadu, kedy sú použité vylepšené systémy cirkulácie, pretože chemikálie používané na vyrovnávanie sa zodpovedajúcim spôsobom miešajú v celom bazéne.

Operačný systém, ktorý si vyberiete môže mať veľký vplyv na účet za elektrinu. V týchto dňoch, energeticky úsporné čerpadlá sú veľmi populárne a sú rýchlo nahraditeľné tradičným filtračným čerpadlom s pevnou rýchlosťou. Táto voľba vám zaručí úsporu elektrickej energie až o 80%, pri použití týchto najnovších technológií čerpadiel. Problém s energeticky úspornými čerpadlami je, že keď pracujú na nízkych rýchlostiach (s cieľom Samočistiaci systém VANTAGE pre bazénmaximalizovať úspory v spotrebe elektrickej energie), prietok bazénovej vody sa začne znižovať a tam môže byť následný pokles kvality vody v hlbších častiach bazéna. Ak chcete získať skutočnú výhodu z energeticky efektívneho čerpadla, operačný systém vášho bazéna by mal mať spôsob, ako zachovať účinnú cirkuláciu pre správnu filtráciu a miešanie všetkej vody v bazéne. Ak chcete zistiť, ako vytvoriť energeticky účinné čerpadla pracujúce v systéme bazéne, obráťte sa na nás, radi vám poradíme.

Samozrejme, konečným spôsobom, ako sa starať o svoj bazén je možnosť rozhodnúť sa pre známy systém Vantage. Vantage zaisťuje nielen maximálny obeh, chemickú a energetickú účinnosť, ale tiež veľmi účinne čistí bazén, čo umožňuje viac času pre plávanie, relaxovanie a užívanie si.

3) Aký druh bazéna bude pracovať pre vás najlepšie?

Bazén je bazén, správne? Zle! Typ bazéna, ktorý sa rozhodnete kúpiť môže mať dlhodobý vplyv na celkovú spokojnosť s vaším rozhodnutím.

Ako už bolo spomenuté predtým, váš keramický bazén je stála štruktúra, ktorá znamená, že môže byť nahradená alebo modernizovaná za značnú cenu potom, čo už bola inštalovaná. Musíte byť spokojný s tým, že bazén, ktorý si kúpite spĺňa vaše okamžité potreby, požiadavky na rozpočet a dlhodobé potreby. Záruky na produkt, spoľahlivosť a samozrejme osobné potreby predstavujú hlavné faktory v rovnici spokojnosti.

Nakoniec budete musieť vybrať medzi betónovými, keramickými alebo vinylovými bazénmi.

Mnoho ľudí si vyberá možnosť keramického bazéna z nasledujúcich dôvodov:

– tieto bazény Compass sú pomerne efektívne z hľadiska nákladov
– je ľahšie ich udržať čisté a zdravé
– všeobecne rýchlejšia inštalácia než pri betónových bazénoch
– majú záruku najmenej 20 rokov, a zvyčajne vyžadujú menej času na priebežnú údržbu

4. premýšľajte o tom, čo môže byť pridané neskôr a čo musí ísť do bazéna na začiatku?

Pri pohľade na svoj celkový rozpočet, môžete sa rozhodnúť pre vybratie, alebo odloženie niektorých voliteľných funkcií. Napríklad, môžete si vybrať, aby bazén zahŕňal kvalitné tepelné čerpadlo, ale čakať rok alebo dva pre kúpu vykurovacieho systému. Treba si dobre rozmyslieť kúpu jednotlivého príslušenstva. Dobrým príkladom je systém čistenia a cirkulácie Vantage, ktorý nemôže byť pridaný po inštalácii karbón keramického bazéna. Aby sa predišlo budúcim zlým rozhodnutiam, urobte si vlastný prieskum a buďte opatrní pri rozhodovaní o možnostiach bazéna, ktoré vylúčite, a možnosti, pre ktoré sa rozhodnete.

Scroll to Top