Super odolný bazén, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Compass Ceramic Pools už desaťročia vyrába inovatívne keramické bazény zo sklenených vlákien. Patentovaná technológia keramického jadra umožňuje vytvoriť pevnejší a trvácnejší bazén. Sledujte toto video (v anglickom jazyku) a dozviete sa o technológii keramického jadra a o tom, aký to má prospech pre majiteľa bazénu.

Compass Pools sú pioniermi v keramickej technológii pre bazény

Keď spoločnosť Compass Pools zaviedla keramickú kompozitnú technológiu do priemyslu bazénov v polovici 90. rokov, rýchlo sa stala akceptovanou technológiou po celom svete. Už desiatky rokov je spoločnosť Compass Pools uznávaná ako svetový líder a inovátor na trhu bazénov.

Patentovaná technológia dramaticky zlepšuje konštrukčnú integritu bazéna a je dôvodom, prečo Compass Pools môže ponúknuť všetkým zákazníkom dôveru riešenia, ktoré bude vyhovovať ich špecifickým podmienkam.

Tajomstvo úspechu a trvanlivosti bazéna od Compass Pool je jeho patentovaný keramický kompozitný dizajn

Začiatkom deväťdesiatych rokov výskumný a vývojový tím Compass sa rozhodol nájsť nové spôsoby, ako vytvoriť bazén, ktorý by bol odolný a spoľahlivý a mohol by ponúknuť zákazníkom pokoj v mysli s rozšírenou štruktúrou záruky a lepšou zárukou vnútorného povrchu.

Bolo všeobecne uznávané, že správne používanie vinylesterovej živice vo výrobnom procese by výrazne zlepšilo vlastnú odolnosť vodnej nádrže. To je preto, lebo vinylesterová živica je 50 krát menej náchylná na hydrolýzu vodou než polyesterová živica (druhá hlavná živicová forma, ktorá sa typicky používa pri konštrukcii bazénov zo sklenených vlákien).

Spoločnosť Compass sa však rozhodla, že je dôležité pozrieť sa nad rámec priemyselných noriem. Hľadali novú metódu, ktorá umožnila vyrábať kompozitný bazén zo sklolaminátu pre zákazníkov, ktorý bol navrhnutý tak, aby mal dlhú odolnosť.

Inovácie od spoločnosti Compass Pools

S veľkým množstvom výskumov vyvinuli technológiu, ktorá mieša vinylesterovú živicu s keramickými mikroguličkami. Tento prelom viedol k ľahkému kompozitnému jadru, ktoré výrazne zlepšilo štruktúru a výkonnosť skleneného vlákna. Podobné kompozitné materiály sa používajú v leteckom priemysle a pri výstavbe vysokovýkonných vlakov a vysokovýkonných pretekárskych lodí. V tomto prípade aplikácia tejto zmesi keramických mikrosfér a vinylesterovej živice tiež vyžadovala, aby sa špeciálne upravili zariadenia na striekanie sklenených vlákien, ktoré tvorili súčasť patentovanej metódy.

Scroll to Top