Budovanie nového domova je vzrušujúcim projektom, pretože si môžete vytvoriť domov, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval vašim potrebám. Ale je dôležité zvážiť, ako chcete využiť celý svoj nový majetok, vrátane vonkajších plôch.

Ak budujete nový dom, môže mať zmysel zahrnúť bazén od začiatku projektu. Tu je niekoľko dobrých dôvodov.

I. BAZÉN PONÚKA ZVÝŠENÚ KVALITU ŽIVOTA

Cieľom navrhovania a výstavby nového domu je mať domov, ktorý je postavený vo vašom životnom štýle. Mal by byť navrhnutý tak, aby bol čo najviac funkčný, pričom každý priestor slúži dôležitému účelu.

Dôležitú úlohu zohráva aj vonkajší pozemok. Vnútorné a vonkajšie priestory vášho domu by mali plynúť do seba, aby vytvorili úplný využiteľný priestor, ktorý ponúka množstvo výhod, ktoré sú jedinečné pre vaše vlastné životné potreby a preferencie.

Vlastný bazén premení váš pozemok na multifunkčný voľnočasový priestor, ktorý vám poskytne príležitosti na fitnes, relaxáciu a zábavu. Bazén ponúka skvelý spôsob, ako zostať fit, pretože plávanie je jednou z najlepších všestranných foriem cvičenia. Voda je tiež veľmi prospešná pri znižovaní stresu, relaxácii a psychickej pohode. Ak máte deti, plavecký bazén je tiež skvelým miestom pre spájanie rodiny, pretože všetci si môžete vychutnať trávenie času hraním hier spolu vo vode.

Okrem toho, oblasť pri bazéne vám poskytne ideálny priestor pre zábavu hostí. Mať bazén je skvelým spôsobom, ako spoznať svojich nových susedov a tiež vám dáva vonkajšiu plochu, kde môžete tráviť relaxačné dni s rodinou.

Bazén môže zlepšiť vašu kvalitu života mnohými rôznymi spôsobmi a urobiť nový domov ešte osobitnejší pre vás a vašu rodinu.

II. BAZÉN UROBÍ VÁŠ POZEMOK VIAC ATRAKTÍVNEJŠÍ

Keď plánujete dizajn svojho nového domova, budete musieť premýšľať aj o estetike vonkajších priestorov. Dobrá terénna úprava je potrebná na zaistenie toho, aby váš pozemok bol čo najatraktívnejší.

Bazén môže mať krásny dizajn, ktorý slúži ako stredobom vášho pozemku. Akonáhle ste si vybrali veľkosť a štýl bazéna, ktorý chcete, môžete sa rozhodnúť, kde ho umiestniť a zvyšok vášho pozemku je možné naplánovať okolo neho.

Týmto spôsobom sa môžete uistiť, že dizajn vášho pozemku je krásny, pričom všetky ostatné prvky koordinujú vzhľadu bazénu. Bazén môžete v noci osvetliť a vybrať správne obklady a dlažby, aby sa oblasť bazéna stala vážne atraktívnym miestom.

Tým, že vytvoríte tento krásny priestor na vašom dvore, môžete tiež zlepšiť svoje potešenie z vášho nového domu, pretože sa môžete pozrieť na úžasný výhľad na bazén z vašich okien.

To je ďalší dôvod, prečo má zmysel stavať bazén súčasne s výstavbou nového domu, pretože môžete vytvoriť rozloženie vášho pozemku od začiatku, umiestniť bazén a všetky ostatné prvky vášho dvora tak, aby vyzerali skvele z každého uhla, vrátane aj z vnútra domu.

III. BUDOVANIE BAZÉNA VYŽADUJE PRÍSTUP

Ak chcete postaviť bazén, váš staviteľ bazéna bude musieť mať dobrý prístup do oblasti, kde chcete umiestniť bazén. Väčšina ľudí sa rozhodne, že ich bazény budú nainštalované na záhrade, pretože vám poskytuje dostatok súkromia, takže môžete pohodlne plávať, relaxovať a baviť sa.

Niektoré pozemky však môžu mať zťažený prístup, čo môže spôsobiť komplikácie pri budovaní bazéna. To môže zvýšiť náklady na projekt, pretože bude často potrebné viac práce na inštaláciu bazénu na ťažko prístupnom mieste.

Z tohto dôvodu, ak staviate nový dom, môže byť jednoduchšie vybudovať bazén ako prvý alebo súčasne s domom, pretože to ponúka staviteľovi bazénu lepší prístup k vášmu pozemku. Akonáhle je dom dokončený, môže byť oveľa ťažšie mať prístup k vášmu pozemku v závislosti od dizajnu, takže by ste mohli ušetriť značné množstvo peňazí tým, že bazén bude postavený ako prvý.

IV. BAZÉN JE DOBRÁ INVESTÍCIA

Bazén môže skutočne zvýšiť hodnotu vášho domova. Potenciálni kupujúci môžu vidieť bazén ako veľkú výhodu, ak vyzerá atraktívne a je relatívne ľahké ho udržiavať. To im tiež dáva krásny prvý dojem z vášho pozemku, ak sú navrhnuté terénne úpravy okolo bazéna.

Ak chcete, aby váš bazén ponúkol skutočnú hodnotu, je zmysluplné si vybrať tvar bazéna, ktorý nevyjde z módy. Obdĺžnikové bazény s čistými líniami sú už mnoho rokov obľúbené, takže je to bezpečná voľba, ktorá vyzerá elegantne a dobre koordinuje so všetkými architektonickými štýlmi. To vám pomôže vytvoriť jednotný vzhľad vnútorných a vonkajších priestorov vášho majetku.

Údržba je ďalšou dôležitou úlohou. Niektoré z funkcií, ktoré môžu pomôcť údržbe bazénu ako napr. samočistiaci systém, musia byť nainštalované v čase, keď je bazén budovaný, a nemôžu byť pridané neskôr. To je dôvod, prečo je rozumné premýšľať o tom v čase, keď si staviate svoj nový domov. Budúci potenciálni kupujúci budú z bazéna oveľa viac nadšení, ak nebudú musieť stráviť veľa času jeho čistením. Tieto funkcie vám tiež poskytujú oveľa viac času na to, aby ste sa mohli tešiť z vášho bazéna.

Scroll to Top