Kontakt+421 948 026 460

Štart montáže bazéna

Aké ročné obdobie je ideálne pre štart montáže bazéna?

Najideálnejší čas na začatie prvej etapy budovania bazéna je JESEŇ.

Pri jesenných inštaláciách je minimálny teplotný limit pre lepené spoje 13-15 stupňov plus, teplota nesmie klesať k nule, alebo do mrazov počas večera.

V prvej etape sa osádza teleso bazéna s rozvodmi.Štart montáže bazéna

Tento postup umožňuje kompletne dokončiť exteriér, záhradu a betonáže. Hneď ako skončia mrazy sa pokračuje s komplet elektroinštaláciou a spustením bazéna do prevádzky.

V tomto prípade vás čaká krásna kúpacia sezóna.

Ak však budete plánovať spustenie výstavby kvalitného bazéna na jar, tak treba počítať s tým, že na realizáciu lepených spojov musí byť najnižší teplotný bod v nočných hodinách 14C. To znamená, že začatie montáží sa plánuje v mesiacoch marec, apríl.

Pripravte sa, že kým dokončíte všetky práce s detailami okolo bazéna, väčšinou sa finalizujú práce okolo mesiacov júl, august.

Pokiaľ sa teda chystáte začať s výstavbou bazéna na jar, učite sa snažte zadávať výrobu bazénového telesa najneskôr v mesiacoch január, február, aby bolo telo bazéna pripravené k montáži najskroší možný jarný, teplý deň po zimných mrazoch.

Pri jarných inštaláciách našich klientov upozorňujeme:

Na spustenie inštalácie je nevyhnutné zadať bazén a objednávky technológií čo najskôr. Keď sa spustí sezóna dopyt je tak enormný, že mnohí dodávatelia predlžujú dodacie termíny aj na viac ako dva mesiace.

Pokiaľ naši technici neschvália na základe skúšobných lepiacich spojov možné spustenie inštalácií, tak žiadna z montáží nebude začatá. Spoje musia mať 100 percentnú kvalitu. Bez teplotných, ako aj vlhkostných podmienok kvalitu spojov nie je možné zabezpečiť.

Ak plánujete využiť túto sezónu aspoň čiastočne na kúpanie v novom samočistiacom bazéne, tak neodkladajte zadanie do výroby ani o deň.

Delfino.sk © 2020. Všetky práva vyhradené.