Stále viac a viac majiteľov domov sa rozhodnú inštalovať svoje vlastné bazény. Vlastný bazén vo vašej záhrade dáva zmysel na mnohých úrovniach: je to skvelý spôsob, ako zostať fit a zdravý, ponúka súkromný priestor pre relaxáciu a otvára množstvo príležitostí na spoločenské a rodinné väzby. Môže dokonca zvýšiť hodnotu vášho majetku.

Tu sa pozrieme na niektoré z možností, ktoré máte k dispozícii, pokiaľ ide o bazény u Vás doma, niektoré z dôležitých otázok, o ktorých musíte premýšľať, a ako vám spoločnosť Delfino pomôže dosiahnuť bazén snov, ktorý ste vždy chceli.

ZDRAVOTNÉ VÝHODY S VLASTNÝM BAZÉNOM

Bazén je veľká investícia, ale stojí za to. Výberom kvalitného bazéna kupujete aktívum, ktoré bude trvať celý život a prinesie vám veľa zábavy.

Zdravotné prínosy plávania sú známe. Je to jedna z najúčinnejších foriem cvičenia, pretože zlepšuje vaše kardiovaskulárne zdravie, rovnako ako precvičí prakticky každý sval v tele. Z tohto dôvodu je vynikajúci pre zlepšenie vašej celkovej úrovne v rámci fitness a zostanete vo forme.

Kúpanie je tiež vynikajúce pre duševné zdravie, pretože pri trávení času vo vode je dokázané, že pomáha pri relaxácii a úľave od stresu, znižovaní úzkosti a pomáha vám lepšie spať v noci. To zlepšuje váš pocit pohody a umožňuje efektívnejšie zvládať stres každodenného života.

Tým, že budete mať vlastný bazén, budete viac motivovaní pravidelne si vychutnávať vodu, pretože si môžete zaplávať a relaxovať v pohodlí a súkromí na vlastnom pozemku.

Bazény sú skvelé pre socializáciu

Bazén je tiež spoločenským priestorom, pretože vám dáva možnosť stráviť viac času s rodinou a priateľmi tým, že máte pri bazéne párty a grilovanie. S krásnym vonkajším zábavným priestorom vás povzbudíte k tomu, aby ste usporiadali viac podujatí v tejto nádhernej atmosfére a pomohli vám posilniť putá s ľuďmi, na ktorých vám záleží.

Bazény sú tiež ideálne pre strávenie kvalitného času s vašou blízkou rodinou, pretože si všetci môžete vychutnať vodu spolu, takže vytvárajú dlhotrvajúce spomienky pre seba, vášho partnera a deti. Plávanie je pre vás bezpečný, zdravý a zábavný spôsob, ako stráviť čas spoločne tak často, ako je to len možné.

Plavecký bazén je krásny doplnok vašej záhrady. Tým, že bazén je hlavným zameraním vášho vonkajšieho priestoru, môžete vytvoriť ohromujúci a vysoko funkčný dizajn záhrady.

Dobre navrhnutý a udržiavaný vonkajší pozemok je niečo, čo láka potenciálnych kupcov domov, najmä ak je bazén súčasťou balíka. To znamená, že zvýšite hodnotu svojho domova a dosiahnete vyššiu predajnú cenu za svoj majetok, ak sa budete ďalej pohybovať.

RÔZNE TYPY BAZÉNOV
Majitelia domov majú celý rad možností, pokiaľ ide o výber bazéna. Typ bazéna, ktorý si vyberiete, by mal závisieť od množstva prvkov:

  • Váš rozpočet
  • Vaše potreby používania
  • Veľkosť a tvar vášho pozemku

Betónové bazény

betónové bazény

Betónové bazény sú najdrahším druhom bazénov, pretože nemôžu byť predfabrikované. Namiesto toho musia byť postavené od nuly vo vašom pozemku, čo je proces, ktorý je náročný na prácu a môže trvať týždne alebo dokonca mesiace. Z tohto dôvodu je cena betónového bazéna podstatne vyššia ako cena iných bazénov.

Betón bol použitý na stavbu bazénov po mnoho desaťročí, takže jeho pevnosť a odolnosť sú skúšané a testované. Môžete sa spoliehať na betónový bazén po zvyšok svojho života, aj keď v určitom štádiu môže byť potrebné jeho prelakovanie a údržba.

Hlavnou výhodou betónu je však to, že môže byť tvarovaný do ľubovoľného tvaru, ktorý si vyberiete. To znamená, že ak máte jasnú predstavu o tom, ako chcete, aby váš bazén vyzeral, a nenašli ste riešenie, ktoré by vyhovovalo vašim potrebám, môžete dosiahnuť svoj bazén snov tým, že ho vyrobíte z betónu.

Keramické bazény

keramické bazény

Popularita keramických bazénov sa dá ľahko vysvetliť. Sú také pevné a odolné ako betónové bazény, ktoré dokážu odolať aj extrémnym poveternostným podmienkam a ťažkému používaniu, ale za oveľa nižšiu cenu. Je to preto, že keramické bazény zo sklených vlákien sa vyrábajú v továrňach v rôznych prevedeniach a veľkostiach, takže keď si vyberiete svoj bazén, môžete ho jednoducho inštalovať na váš pozemok namiesto toho, aby ste ho museli stavať od nuly. V dôsledku toho je možné v priebehu niekoľkých dní inštalovať a pripravovať bazén zo sklených vlákien.

Compass Pools vyrába širokú škálu keramických bazénov, ktoré môžu byť inštalované ako nadzemné alebo ako podzemné bazény, alebo sú inštalované čiastočne nad zemou, ako aj pod ňou, ak máte nezvyčajný alebo šikmý pozemok.

Vynilové bazény

Bazény s vinylovými vložkami sú z rozpočtového hľadiska najvýhodnejšie, pokiaľ ide o počiatočné výdavky, ale môžu skončiť s vyššou cenou, než si myslíte. Tieto bazény sú obľúbené ako nadzemné bazény.

Zatiaľ čo cenovka môže spočiatku urobiť tento druh bazéna atraktívnym, je dôležité byť si vedomý súvisiacich rizík. Podšívky nie sú zvlášť silné, takže sa môžu ľahko roztrhnúť, najmä ak sa bazén používa často. To znamená, že môžete skončiť s výdavkami väčšími, ako ste plánovali, a budete musieť vymeniť vložku úplne každých päť až desať rokov, čo môže byť tiež nákladné.

Potrebujete poradiť pri výbere bazéna? Neváhajte nás kontaktovať.

Scroll to Top