Obdĺžnikové bazény urobili v poslednom období obrovský „comeback“, a je ľahké pochopiť prečo. Tento klasický dizajn bazéna je ťažko poraziť, pokiaľ ide o praktickosť, estetiku a priestor, v ktorom si môžete vychutnať vodu.

V tomto článku sa pozrieme na mnohé faktory, ktoré robia obdĺžnikové bazény tak populárne.

1. Sú ideálne na plávanie

Môže sa to zdať zrejmé, ale obdĺžnikový bazén ponúka dokonalý tvar na plávanie. Ponúka dlhý, neobmedzený úsek vody, ktorý je ideálny aj pre pretekanie v rýchlosti plávania, a nie je náhoda, že olympijské bazény majú vždy obdĺžnikový tvar.

obdĺžnikové bazény

Jednou z hlavných výhod mať vlastný bazén je to, že ponúka súkromné miesto, kde môžete zlepšiť svoje zdravie a kondíciu. Plavecké okruhy sú ideálny spôsob, ako to dosiahnuť, pretože plávanie je jednou z najlepších foriem cvičenia, ktoré môžete urobiť, tonizuje takmer každý sval v tele a zlepšuje vaše kardiovaskulárne zdravie v tomto procese. Ak chcete získať plný úžitok z tohto cvičenia, potrebujete dostatok vody, ktorá vám umožní plávať. Neexistuje žiadny tvar bazéna, ktorý by bol vhodnejší ako obdĺžnik.

2. Tiež sú ideálne pre relaxáciu

obdĺžnikové bazény

Ďalšou výhodou mať svoj vlastný bazén je, že vám dáva miesto na relaxáciu v pohodlí vášho pozemku. Nie je nič viac osviežujúce ako ponorenie do bazéna na konci náročného dňa a trávenie času vo vode preukázalo, že zmierňuje stres a úzkosť, čo zjednodušuje každodenný kolobeh vášho života a zvyšuje všeobecný pocit blahobytu.

Zatiaľ čo to možno dosiahnuť v bazénoch rôznych tvarov a veľkostí, bazény obdĺžnikové sú vhodné najmä aj na relaxáciu, pretože je veľmi jednoduché navrhnúť veľké a pohodlné miesta na sedenie okolo týchto bazénov. To vám ponúka perfektné miesto na vychutnanie vody, keď sa necítite na plávanie.

3. Sú praktickou voľbou pre rodiny

Výber rodinného bazéna môže byť obzvlášť náročný, pretože máte rôzne potreby, ktoré treba zohľadniť. Potrebujete bazén, ktorý ponúka dostatok priestoru pre celú rodinu na plávanie a hranie sa vo vode. Obdĺžnikový bazén je ideálny pre športové aktivity, ako je vodný volejbal, ktorý si celá rodina môže vychutnať a poskytnúť vám ideálny spôsob, ako stráviť spoločne príjemný čas.

Keď však hľadáte rodinný bazén, najdôležitejšie zváženie musí byť bezpečnosť. Obdlžniky majú mimoriadne vysokú bezpečnosť. Vzhľadom na to, že ich tvar je otvorený, bez tienistých rohov alebo skrytých plôch, je oveľa jednoduchšie dohliadať na deti a zabezpečiť, aby sa tešili z vody bezpečne.

 

 

Scroll to Top