Terasy vytvoria z vášho exteriéru krásne plochy, ktoré dokonale prepoja váš interiér s exteriérom. Masívna drevená terasa vás pustí z vašej obývačky v ponožkách rovno k sedeniu v záhrade.

Medzi najkvalitnejšie terasy patria terasové plochy z Premium Quality exotických drevín celého sveta. Exotické dreviny sa ťažia ekologickým spôsobom zabezpečujúcim trvale udržateľné lesné hospodárstvo. Každá vyťažená dreviny z ekologickej ťažby je opätovne nahradená výsadbou povodného biotopu. Tzn. Že nie len zrezaný strom no aj pôvodný biotop musia byť po ťažbe obnovené aby bolo zabezpečené zdravé lesné prostredie s pôvodnými porastami aj pre ďalšie generacie. Toto sú jedny z dôvodov prečo drevená terasa patrí medzi obľúbené designové riešenia exteriérov či interiérov. Terasa okolo keramických bazénov môže byť masívna. Jednoznačne však technologickými vlastnosťami najoptimálnejšie je terasa z materiálov vhodných do vlhkého extremne namáhaného prostredia.

terasy

Vlastnosti drevenej terasy

V exteriéroch pre bazénové projekty medzi najvhodnejšie patrí terasa z vybraných masívnych exotických drevín. Exotická drevená terasa sa najčastejšie používa v prevedeniach MASSARANDUBA, IROKO, MERBAU, CUMARU, BANGKIRAI, IPE LAPACHO a ďalšie. Spomedzi materiálov sa treba zamerať na vysoko kvalitné zmesy. Obrovskou nevýhodou terás je rozťažnosť drevokompozitných dosiek všeobecne. Pri bežnej dĺžke 4bm sa u všetkých výrobcov pohybuje rozťažnosť dosky 2,5 až 3,5cm. Kvôli tomuto dôvodu sa pri kladení drevokompozitných terás musí dodržiavať dilatačná medzera medzi doskami. Najväčší rozťah má drevokompozit v letných mesiacoch kedy povrchová teplota materialu na slnečných plochách presahuje 70C. Toto sú fakty, ktorými vás ako montážna firma musíme informovať. Okrem iného sú tu aj úskalia ako krehnutia materiálu, opotrebenia klipo, skrutiek v úchytoch čím dochádza k postupnému uvoľňovaniu dosiek.

Mnohí predajcovia terás vábia klientov na bezúdržbovosť, čím nam montážnikom spôsobujú nepríjemnosti. Pravda je nasledovná: Bezúdržbová terasa je presne tak bezúdržbová, ako je bezúdržbová laminátová podlaha oproti interiérovej podlahe s kobercami či masívnymi parketami. Pokiaľ nebude svoje terasy sprchovať, sem tam zametať budú špinavé a zanedbané bez ohľadu na to, či sú drevokompozitné alebo drevené. O každú plochu v záhrade sa treba prirodzene a priebežne starať. Ak máte dom cez 300m2, záhradu aspoň 5a, minimálne dve autá, deti manželku, manžela tak jediná cesta ako sa postaráte o svoje bývanie, krásny keramický bazén, drevenú terasu,… je váš management domácnosti, ktorého úlohou je spolupracovať so spoločnosťami ako napríklad Delfino. Touto cestou bude postarané o vaše terasy, sauny, bazény, či vírivky.

Galéria:

Scroll to Top